2

Hooajatööliste värbamine välismaalt muutub lihtsamaks

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Kuursaal
Hooajatöö on Haapsalu suve lahutamatu osa. Foto: Arvo Tarmula

Täna kinnitas valitsus määruse, millega pannakse paika hooajatööle esitatavad nõuded ja hooajaliste tegevusalade loetelu.

Tööandjate vaatevinklist on olulisim ja oodatuim muudatus see, et edaspidi ei pea nad hooajatöölistele maksma 1,24-kordset Eesti keskmist brutopalka. Siseminister Andres Anveldi sõnul aitab see leevendada tööjõupuudust hetkedel, mil töökätest kõige suurem puudus on.

Selleks, et tööandja saaks endale välismaalt hooajatöölise palgata, peab pakutav töö kuuluma hooajaliste tegevusalade loetellu. Hooajast sõltuvad põllumajandus-, majutus- ja toitlustussektoris ning toiduainete ja alkoholivaba joogi tootmise valdkonnas olevad tööd. Siiani võis hooajatööks lugeda vaid põllumajandussektorisse kuuluvaid töid.

Teiseks peab töö olema hooajalise iseloomuga. See tähendab, et see peab olema seotud konkreetse ajaga aastas, mil nõudlus tööjõu järele on tavapärasest oluliselt suurem. Uuendusena võib hooajatööd teha kuni üheksa kuud aastas senise kuue asemel.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Tobujuss
Tobujuss

9kuud hooajatööd ??? No Anna mõistus arutust ! Nii et ehitajad on kõik hooajatöölised

turuvarblane
turuvarblane

vajatakse, araabiakeele tõlke, kebabi valmistajaid, kärulükkajaid, sibulamüüjaid, vesipiibutõmbajaid, mozee ehitajaid, putkanduse spetsialiste jne.

wpDiscuz