0

Pagula sai uue tegevjuhi

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Innar Mäesalu

Vastse tegevjuhi Innar Mäesalu harrastus on pillimäng. Arhiiv

Mõne päeva eest hakkas Haapsalus sõjapõgenike aitamisega tegelevat Pagula mittetulundusühingut juhtima endine Lääne maavanem Innar Mäesalu.

Mäesalu koos suurärimees Koit Uusiga on Pagula asutajad. Kui Pagula senine tegevjuht Maarja Pikkmets jäi emapuhkusele, asus Mäesalu ise MTÜd juhtima. „Olen nagunii asja sees olnud,” ütles Mäesalu.

Haapsalus elab aprilli lõpust viieliikmeline pagulasperekond Süüriast: 28aastane Samer, 22aastane Asmaa ja nende kolm väikest last. Mäesalu sõnul hakkab perekond tasapisi siinse eluga kohanema.

„Ühtegi tagasilööki ei ole olnud,” ütles Mäesalu.

Lapsi harjutatakse lasteaias käima, Samer on saanud endale töövahendid, et ta saaks  tegeleda oma harrastuse, mosaiikide valmistamisega.

MTÜ Pagula otsib oma fb-lehel uut korterit sõjapõgenikele. Mäesalu sõnul ei ole esialgu teada, et Haapsallu oleks tulemas uusi sõjapõgenikke. „Aga meie ülesanne on nende tulekuks valmis olla,” ütles Mäesalu.

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Ott
Ott

Allahu akbar?

AP
AP

alles võeti PAGULA Kodukant Läänemaa likmeks, viimases järgmisel aastal uued juhatuse valimised. Ei imesta kui Mäesalu kenasti uues juhatuses istub…..

piedrich
piedrich

las läheb ka emapuhkusele. leningradi!

Mitte
Mitte

Kohe ei saa aru,mul ole,ks ka vaja harrastuseks töövahendeid??

to jah
to jah

ilmselt olulisem asi elus ühe noore ema jaoks-jääda saledaks…..

olaf
olaf

Need lapsed on multikulti lasteaias nimega “Tareke”. Seal on venelased, eestlased ja ei tea kes veel. Esimeseks sammuks on menüü korraldamine vastavalt laste eripärale. On oodata riigihanget toiduvalmistamise tehnoloogia ümberkorraldamiseks ja kokkade leidmiseks. Pole välistatud kõrgepalgaliste kokkade tellimine vastavatest piirkondadest. Sama toimub õpetajatega. Järgmiseks sammuks on “Tareke” lasteaia territooriumi laiendamine ümberkaudsete hoonete arvelt nagu nõuka ajal. Territoorium on vajalik seoses laste kultuuri omapäraga.

?
?

Kas need lapsed käivad Vikerkaare lasteaias? Kui see tõesti nii on,siis kuidas need lapsed omale lasteaiakohad koheselt said?

jah
jah

on ka teised hädalised kohe kohad saanud…nt varjupaika pógenenud emade lapsed

jah
jah

mina vist nägin täna seda pereema.selline töesti nooruke,aga väga kaunis 🙂 eesti paksenevale noorsoole eeskujuks-kuidas sünnitada kolm last,aga näha välja nagu sale teismeline 🙂 silm lausa puhkas….

Ott
Ott

REETUR-ja mis reeturitega tehakse?…

IRW
IRW

Millistest sõjapõgenikest te räägitse ??? See on kaasaegne orja äri. Kuskil maailma otsas lavastatakse kriis. Siis müüakse sinna relvi. Seejärel minnakse pommitajatega demokraatiat viima. Seejärel administreeritakse pagulastekarja enda rikastumis eesmärgil. Seejärel antakse kõrge intressiga laenu purukspommitatud maale taastustööde läbiviimiseks. – SEE ON KÕIGE EHTSAM ORJAÄRI

nõus
nõus

Aga ühel hetkel tuleb igal inimesel seista Jumala kohtu ees, ka nendel kes on ennast selle räpase äriga sidunud,siinkohal minu sügav kaastunne neile kes peavad minema põrgusse – igavestesse piinadesse. Tõeline ja igavene elu on taevas.

jah
jah

töeline pörgu asub ikka maapeal-mine ole natuke aega kuskil hooldekodus vöi hooldushaiglas,köige raskemate patsientide juures,siis saad teada,mis pörgu on….

Õige tähelepanek
Õige tähelepanek

Võtame kätest kinni, laulame natuke ümber lõkke ja vend ongi natukese aja pärast läinud parimatele jahimaadele. Nii lihtne see ongi. USA kvantservereid on ka nii kokku jooksutatud. Probleem on selles et sellise vaimse invaliidi jaoks ei taust tikku tõmmata, see poob ennast ise ülesse. Uusi vanamees seebi ja nööri juba andis, praegu käib puu otsimise voor. Juba algusest peale oli näha et näitsikutel ei pea närvikava vastu.

wpDiscuz