Kullamaa tegi ettepaneku liitumisläbirääkimiste alustamiseks kõigile Läänemaa omavalitsustele

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Einar Pärnpuu

Einar Pärnpuu. ARVO TARMULA

Neljapäeval toimunud istungil võttis Kullamaa vallavolikogu vastu otsuse ettepaneku tegemiseks Haapsalu, Hanila, Lihula Lääne Nigula, Martna, Noarootsi, Nõva, Ridala, Vormsi ja Märjamaa vallavolikogudele läbirääkimiste alustamiseks ühise omavalitsuse moodustamise eesmärgil.

Sellega tehti esimene samm suure Läänemaa valla moodustamise suunas, mis hõlmaks osaliselt ajaloolise Läänemaa piire.

Moodustati ka 9 liikmeline haldusreformi komisjon. Komisjoni esimeheks valiti volikogu esimees Einar Pärnpuu, liikmeteks nimetati Jüri Ott, Arvo Riisalu, Tenno Laanemets, Jaanus Ratas, Heikki Salm, Katrin Viks, Kersti Lipu, Lembitu Tverdjanski.

Lääne maavanem Neeme Suur tegi eelmise aasta detsembris ettepaneku moodustada Läänemaast üks omavalitsust. Liitumisläbirääkimiste alustamiseks pidi ettepaneku tegema aga mõne valla volikogu.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kuigi seekord
Kuigi seekord

…on Limpass teinud musta huumorit,on ta jutus refika mõtlemisviisi – mida kitsam on otsustajate ring,seda kiiremini saab ressurss jagatud. Mida ta ressursi all mõtleb,jutust ei selgu. Ning selline nn.pisiasi nagu demokraatia ja kohalik otsustusõigus teda ja neid sundliitjaid ei huvita. Ja mis tasakaalustatud arengust saab juttu olla,kui investeeringud tehakse peamiselt uutesse keskustesse?

Limpass
Limpass

Tuleks ikka suurelt mõelda. Miks jäi ühinemisettepanek tegema Koonga ja Tõstamaa vallale? Miks ei soovitud kaasata Padise valda? Mida suurem vald, seda parem on ressursse jagada,sest mida kitsam otsustajate ring,seda kiiremini ja efektiivsemalt saab ressurss jagatud. Läänemaa tasakaalustatud areng on ju meie kõigi ühine eesmärk.

Siim
Siim

Kas keegi ka üldse loodab et Märjamaa tuleb Läänemaa servaks? Need teed on ammu rohtunud.

Pooldaja
Pooldaja

Praegu on Märjamaa ju Raplamaa serv, kas see on vähem rohtunud?

Loomulikult
Loomulikult

on see idee teostatav, kui mõistlikult mõelda ja arutleda.Jüri Ott ja Lembitu Twerdjanski,Einar Pärnpuu Kullamaalt on juba mitu aastat rääkinud vana Läänemaa taastamise vajadusest-see on esimene samm,, sest ka Märjamaale on tehtud ettepanek.See ühinemine annaks valla mõõduks pisut üle 30000 inimese,mis on juba pisutki arvestatav.

3 oblasti
3 oblasti

idee on tuult tiibadesse saamas

Rein Vatku
Rein Vatku

See ju esimene mõistlik samm haldusreformi asjus Läänemaal. Ilmselt enamus valdu liitub, küsimus on kas Ridala liitub Haapsaluga või teiste maavaldadega. Linn ilmselt ei liitu, kuna siis läheks senistelt võim käest.

Mis demokraatiast
Mis demokraatiast

….saab ùldse juttu olla,kui vahendeid valimata tahetakse kohalik otsustusòigus kaotada ?? On kuritegelik pùùda koondada vòim vàikese grupi poliitikute kàtte.Kuigi ka neist tuleb aru saada- liiguvad ju riigihangetes suued rahad ja vòim on tulus. Ning riigi rahadega interneti andmetel hr. OTT juba toimetada oskab…

2.kodanik
2.kodanik

Oli internet ikka kaine, kui seda tema käest küsisid? :))

Karuott
Karuott

Andkem tagasi omavalitsustele 1939 aasta seisuga administratiivne jaotus,…

wpDiscuz