Üllar Petrovitš sõitis Tartu rattamaratonil esisaja hulka

Kristjan Kosk

kristjan.kosk@le.ee

_TJK3855Üllar Petrovitš Kullamaa rattakrossil Murumäest alla kihutamas. Foto: Tiina Liiv

Paralepa jalgrattaklubi esindaja Üllar Petrovitš sõitis Tartu rattamaratonil üle 3000 lõpetaja seas välja 97. koha. „Eesmärk oli lõpetada esisajas,” ütles Petrovitš.

89 kilomeetri läbimiseks kulus Petrovitšil 2 tundi 46 minutit, mis on vaid 12 minuti võrra rohkem kui võitjal Peeter Tarvisel. Tartu rajal on palju kiireid kruusalõike, kus tekivad suured grupid, selgitas Petrovitš. „Tänavu olid rajaolud head, seda kinnitavad ka kiired ajad,” sõnas Petrovitš.

Paremuselt teise tulemuse läänlaste arvestuses sõitis Andrus Tammistu, kes lõpetas 211. kohaga. Kolmas oli Ailar Ladva (250.).

Võistlejaterivi lõpust startinud Steve Astok parandas oma stardipositsiooni üle 2000 koha võrra, lõpetades 542. kohal. „Pidin tihti sõitma raja kõrval rohu sees, et konkurentidest mööduda,” võttis Astok sõidu kokku.

Naistest oli kiireim Gerda Algre, kes lõpetas üldarvestuses 1067. kohaga. Vanuseklassis N35 olid temast kiiremad vaid viis naist. Läänemaa naistest teisena lõpetas Meeli Laos (1359.) ja kolmandana Kelly Klippberg (1732.).

Tartu rattamaratoni võit läks Raplamaa mehele Peeter Tarvisele, kes lõpetas lätlase Arnis Petersoni ja tartlase Caspar Austa ees 42sekundilise eduga. Naistest oli kiireim viljandlanna Liisa Ehrberg, üldarvestuses 127. Teise ja kolmanda koha noppisid lätlannad Lelde Ardva (146.) ja Katrina Jaunslaviete (178.).

40 km sõidus ehk lühikesel võistlusmaal startis umbes 2000 võistlejat. Võitis Viljandi mees Toomas Vool tallinlaste Karel Georg Nõmme ja Egerd Enoki ees. Parima läänlasena ületas finiši Marko Männiste 94. kohaga. Männistel kulus raja läbimiseks 1 tund 31 minutit.

Silmapaistva sõidu tegi Nigula lähedalt pärit 14aastane Kädi Raadla, kes lõpetas üldarvestuses 325. ja N17 vanuseklassis 4. kohaga. Temast ettepoole jäid Viljandi tüdruk Kristel Sandra Soonik, põlvakas Johanna Treier ja leedukas Gabija Alisauskaite.