Õpetajate kuupalga alammäär kerkib 900 euroni

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Jevgeni Ossinovski. Foto: Arvo Tarmula

Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski ettepanekul otsustas riigikogu rahanduskomisjon täna tõsta täistööajaga õpetaja kuupalga alammäära alates tuleva aasta 1. jaanuarist 900 euroni kuus.

Valitsus otsustas sügisel õpetajate palgatõusu jaoks eraldada riigieelarvest täiendavaid vahendeid 4,5%, mis oleks võimaldanud tõsta palga alammäära 836 euroni. „Õpetajate palgatõus on haridusministeeriumi selge prioriteet, mistõttu ei saanud niivõrd madala tõusuga kuidagi rahule jääda. Toona suunasime ministeeriumi haldusala teiste kulutuste arvelt õpetaja palgafondi lisaks 3,6%, kuid jätkasime pingutusi täiendavate vahendite leidmiseks,” ütles minister Ossinovski.

„Nüüd otsustasime õpilaste arvu täpsustumise ja ministeeriumi sisemiste vahendite ümbertõstmise arvelt lisada õpetajate palgafondi veel täiendavalt üle 3 miljoni euro, mis võimaldab tõsta õpetajate miinimumpalka järgmisel aastal kokku 12,5% ehk 900 euroni. Nõnda tõuseb õpetajate palga alammäär järgmisel aastal kaks korda kiiremini kui palgad riigis keskmiselt.“

Tegelikku palgatoetust saavad omavalitsused järgmisel aastal iga õpetaja ametikoha kohta vähemalt 1080 eurot, et tööjõukulusid oleks võimalik kooli tasandil diferentseerida.

Põhikooli- ja gümnaasiumiseadusest tulenevalt antakse omavalitsustele üldhariduskoolide pidamiseks toetust, millest ca 81% moodustab õpetajate palgatoetus. Lisaks õpetajate tööjõukuludele antakse toetust ka õppealajuhatajate ja direktorite töötasuks, täienduskoolituseks, investeeringuteks, õppevahenditeks ja põhi- ning üldkeskharidust omandavate õpilaste koolilõunaks.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
7 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
to pook
9 aastat tagasi

tee endale asi selgeks- vaheajad on õpilastele, õpetajad on sel ajal tööl.

Kaja
9 aastat tagasi

Ausalt öeldes, erasektoris teenisin mina küll rohkem, kui praegu õpetajana. 🙂 Ja keegi ei arvanud, et ma peaksin tegema lisatööd kodus. Tõesti, mine õpetajaks! Mine ja õpeta näiteks gümnaasiumis emakeelt, ikka täiskoormusega, kui pinget vähe selle suure palga eest ja ahnus peale tuleb, võta klassijuhatja koht lisaks. Vaheaegadel puhka, ära valmista uueks aastaks uut ja paremat materjali ette, puhka kohe südamest! Päris huvitav oleks lugeda kommentaare “Enne ja pärast”. 🙂

Kaja
9 aastat tagasi
Reply to  Kaja

Oh, palun vabandust, äsja lõpetasin tööpäeva, nüüd on enda tekstid ka kirjavigased.

pook
9 aastat tagasi

56 päeva on ametlikult. Lõpueksamid tehakse juba mais ära ja vaheajad on veel ka sügisel, talvel ja kevadel.

eik
9 aastat tagasi

muid probleeme ei lahendata mis hariduselus kinga pigistavad,aga jah,valimised tulemas ju

vastuseks
9 aastat tagasi

Jaanipäeva ja augusti keskele ei jää mitte kolme kuud, ikka 56 päeva nagu ette nähtud. Olgu, piisavalt pikk. Aga kui kade, siis mine õpetajaks- vabu ametikohti peaks jätkuma või ehk siis vahetaks kellegi välja?
NB Ei tööta koolis.

pook
9 aastat tagasi

Õpetajad on selgelt ülepriviligeeritud. Suvel 3 kuud puhkust ja palk tiksub.
Alammäär 900€?
Minge proovige erasektoris sellist palka küsida.
Saate pool sellest.