Läänlased tõid Eesti juunioride ja noorsoo kergejõustiku meistrivõistlustelt medaleid

Juhan Hepner

juhanh@hot.ee

Rakveres 26.-27. juunini toimunud Eesti juunioride ja noorsoo meistrivõistlustel võistlesid Lännemaalt kolme klubi sportlased. Haapsalu kergejõustikuklubi sportlased võitsid rekordiliselt neli medalit, neist kolm kulda.

Noorsoo vanuseklassis võistlev Karl Koha näitas end taas Eesti esinumbrina heitealadel, võites kettaheite tulemusega 46,87m ning kuulitõuke tulemusega 15,34m.

Keity Vaistla tõestas end parima Eesti noorsoo vanuseklassi odaviskajna, võites ala tulemusega 44,69m. Vaistla sai ka neljada koha kuulitõukes tulemusega 11,26m. 100m jooksu finaali sai ta paremuselt kuuenda ajaga, kuid kahjuks sinna ei jõudnud, sest samal ajal oli kuulitõuke finaal. Maili Jaaska võitis hõbemedali teivashüppes tulemusega 2,20m.

Läänemaa KJK esindaja Regina Kändla sai juunioride 5000m käimises neljanda koha ajaga 35.01,14 ja odaviskes üheksanda koha tulemusega 30,54m.

Riho Kirsipuu oli juuniode 1500m jooksus üheksas ajaga 4.34,09 ja 5000m jooksus kaheksas ajaga 17.39,63. Tempo JK esindaja Igor Skatško oli 1500m jooksus ajaga 4.35,40 kümnes.

Käimise Eesti meistrivõistlused viidi sel aastal läbi kõigi vanuserühmade jaoks ühiselt. Seega olid sel võistlusel ka nooremad B-klassi käijad. Tempo JK-le tuli sealt B-klassi poiste kuld 5000m käimises, mille võitis Ruslan Sergašov ajaga 23.38,60 ja tüdrukutest sai B-klassi pronksi Anastasija Skatško ajaga 16.10,21.

Fotod: erakogu.