3

Indias viibivate laevakaitsjate toetuseks loodi MTÜ

Avatar

Juhan Hepner

juhanh@hot.ee

Eelmise aasta oktoobris Indias vahistatud ning tänavu aprillis kautsjoni vastu vabanenud Eesti laevakaitsjate toetamiseks loodi MTÜ Mehed Indiast Koju.

Sotisaalmeedias ja e-posti teel levivas pöördumises seisab, et MTÜ eesmärgiks on koguda annetusi, mis aitaksid katta laevakaitsjaid esindava advokaadi kulusid. Pöördumises mainitakse, et laevakaitsjate tööandjat AdvanForti on tabanud rahalised raskused, mille tõttu ei suuda firma enam advokaadile korrapäraselt maksta. MTÜ kinnitab, et kui peaks selguma, et kogutud raha ei lähe vaja, annetatakse kogutud vahendid MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule.

Eesti laevakaitsjad vabanesid India vanglast aprilli alguses, kuid nad peavad jääma Chennai linna kuni kohtumenetluse lõpuni ning tõestama oma kohalolu igapäevaselt kohalikus politseijaoskonnas käimisega. Indias viibivate laevakaitsjate seas on ka Haapsalust pärit erusõjaväelane Kristo Koha.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
P.
P.

riigil raha otsas. rõivad on kallid.

kohalik
kohalik

Kõigil laevameestel on tööandja ja riskides sinna minnes oli nende vaba valik. Muidugi peame oma kodanikke kaitsma aga mitte a priori.

Vallo
Vallo

Milleks meil riik? Riigi kohus on oma kodanikke aidata. Mingite ratturite jaoks leidus kohvriga miljoneid

wpDiscuz