Tallinna Tehnikaülikooli seaduseelnõu arutelu. Paremalt rektor Andres Keevallik ja riigikogu kultuurikomisjoni esimees Lauri Luik. Foto: Erik Peinar
Riigikogu kultuurikomisjon arutas tehnikaülikoolis rektor Andres Keevalliku ja juhtkonnaga Tallinna Tehnikaülikooli seaduseelnõu. Tähelepanu keskmes olid TTÜ vastutusvaldkonnad ning peamised õppe- ja teadustöö tegevussuunad.
„Tallinna Tehnikaülikooli seadus toetab uute idufirmade tekkimist ja nende kaudu sünnivad uued Eesti edulood. Ülikoolil on juba hea partnerlus kohalike ja rahvusvaheliste ettevõtetega, aga teadusarendusvõimaluste ja innovatsiooniprojektide potentsiaal on veelgi suurem,“ ütles kultuurikomisjoni esimees Lauri Luik.
Kohtumisel analüüsiti TTÜ arengut ja tulevikuväljavaateid ning rõhutati inseneriõppe olulisust. TTÜ juhtkonna hinnangul on inseneriõppe populaarsemaks muutmiseks vaja noortele teha rohkem selgitustööd. Ülikoolis korraldatakse koolidele ekskursioone, et näidata põnevat õppekeskkonda ja äratada noortes huvi tehnikavaldkonna vastu.
Juhtkonna sõnul on TTÜ juurde loodud tehnoloogia- ja arenduskeskused end õigustanud, sest nendest on sündinud mitmed rahvusvahelised edulood. Ka lihtsate start-up ettevõtete jaoks on loodud palju laboreid nagu keevitus-, mehhaanika-, puidu-, värvilaborid jm. Samas leidsid ülikooli esindajad, et väikestele ja keskmistele ettevõtetele peaks olema suurem riigipoolne toetus arendusprojektide läbiviimiseks.
Tallinna Tehnikaülikooli seaduse eelnõu (619 SE) oli Riigikogu täiskogu esimesel lugemisel 16. aprillil.
ülikooli seadus toetab seda kuidas patareidega lille potte, elektrilisi kassi hamba harju ja nähtamatuks tegevat riiet toota ning kuidas see ameerika onudele võimalikult kiiresti maha müüa et nemad omakoda selle hiinas tootmisse laseksid. Huvitav mitu korda need TTÜ inimsed siin läänemaal käinud on ? Ah et ei ole huvitav … ja ega perifeeria ülikool ei peagi perifeersete äärealdega suhtlema muidu perifitseerub veelgi rohkem. Vat see on selle sääduse tõeline sisu.