Läänemaa tulemuslikem noorte kergejõustikuklubi on Tempo

26.–27. juunil Võrus toimunud noorte A- ja noorsooklassi meistrivõistlustel võitsid JK Tempo noored 3 medalit, nii KJK Haapsalu kui ka Läänemaa KJK lisasid maakonna kontosse kumbki ühe.

Ruslan Sergatšov võitis B-klassi 5000 m käimise ajaga 25.33,30, mis on ühlasi nii maakonna kui ka Eesti C-klassi tipptulemus. Eelmine tipptlemus kuulus samuti Sergatšovi nimele 2 min ja 7 sekundit nõrgema ajaga. Sama vanuseklassi tüdruk Anastasija Skatško püstitas samuti C-klassi maakonna tipptulemuse, kuid võistlustel ta kaotas rinnaga Sillamäe noorele käijale Ponomarenkole ja pidi leppima II kohaga.

Kolmas medal JK Tempole võideti B-klassi 1500 m jooksus, kus Anastasija vend Igor tuli kolmandaks ajaga 4.34,00. Läänemaa KJK medal saavutati 5000 m käimises, kus Regina Kändla võitis TA klassis II koha ajaga 36.59,38. KJK Haapsalu neiu Kelly-Tonili Hiiemäe saavutas TA klassi 2000 meetri takistusjooksus III koha ajaga 9.59,68.

KJK Haapsalu neiu Laura Talve sai TA klassi teivashüppes 6. koha tulemusega 2.30. Sama klubi neiu Greete Lehemaa jooksis 3000 m ajaga 13.48,51 ja saavutas 4. koha. Läänemaa KJK võistlejaist oli samuti 4. Kristiina Köster B-klassi 3000 m kiirkäimises. Hea ajaga oli PA 2000 m takistusjooksus 6. Kert Pääbo. Tema aeg oli 7.41,27.

Tublid olid Läänemaa KJK neiud Regina Kändla ja Johanna Leht, kes saavutasid isiklike rekorditega 10. koha osavõturohkematel aladel. Kändla sai odaviskes tulemuseks 30.68, Leht tõukas kuuli 9.73.