0

Hanila valla suvemängudel oli palju osalejaid ja pealtvaatajaid

Kylaline

info@le.ee

Hetk suvemängude köieveovõistlustelt. Foto: Henri Bekmann
Hetk suvemängude köieveovõistluselt. Foto: Henri Bekmann

Laupäeval toimunud Hanila valla külade suvemängudel oli rekordarv osalejaid ja ka pealtvaatajad ei jäänud sportlastele osavõtuga alla.

Järjekorras neljandad spordimängud peeti Massu mõisapargis. Omaette imetlust väärib, kuidas mõisapargist sai sportimiskoht, kuhu oli väga oskuslikult rajatud spordibaas: võrkpalli-, sulgpalli- ja korvpalliväljak, nooleviske-, heinarulliveeretamise ja köieveopaik ning jalgpalliväljak, mida mõisa peremees Armand Reinmaa hellitavalt oma jalgpallihuvilise poja järgi Herman Arenaks kutsub.

Spordimängud tõid sünni- või elupaika esindama palju inimesi, kes oma kodukanti kalliks peavad. Vahepeal sadanud vihm ei takistanud võistlemisrõõmu. Kel kõht tühjaks läks, kosutas end supiga ja nii kestis sportlik päev tervelt üheksa tundi.

Individuaalaladest võitsid nooleviske Jaana Baarth Vatlast ja Ermo Pajuväli Virtsust.

Korvpalliviskeid sooritasid kõige paremini Getter Järva Vatlast ja Mihkel Tiido Kinksist.

Heinapalliveeretamises oli tugevaim Janno Liik Massust, kuid nii Marko Kondratjuk Vatlast kui Vallo Mulk Massust mahtusid sama sekundi sisse.

Võistkonnaaladest oli ehk haaravaim jalgpall, millest võitjana väljusid Virtsu jalgpallurid, kes tulises finaalis alistasid Vatla.
Võitjameeskonna koosseisus olid Peeter Idvani, Madis Riive, Rando Palu, Sven Veek, Steve Paal, Veiko Valdna ja Martin Pere. Kolmanda koha sai Vatlamäe küla.

Võrkpallis oli esikolmik Vatla, Vatlamäe ja Virtsu. Võitjameeskonnas mängisid Eino Viikmann, Taavi Linn, Maris Vaino ja Rain Järva.

Sulgpallis läks esikoht Massusse, võitsid Kristi-Caroliina Reinmaa ja Armand Reinmaa, teiseks tulid Vatla ja kolmandaks Virtsu sulgpallimängijad.

Päeva viimane ala, köievedu, pani lõplikult paika ka külade paremusjärjestuse. Köieveo finaal oli tõeline maiuspala, lõpuks suutis Massu Vatla alistada, kolmandaks jäi Virtsu. Massu koosseisus olid Vallo Mulk, Andres Kasela, Janno Liik, Eva-Liis Kelder ja Rainis Kukispuu.

Külade lõplik paremusjärjestus oli Massu, Vatla, Virtsu, Vatlamäe, Kinksi ja Kõmsi.

Jaanus Getreu

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz