Kultuuriministeerium eraldas raha Haapsalu linnagaleriile ja Evald Okase muuseumile

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Veebruarikuu lõpuni näeb Haapsalu linnagaleriis graafik Marju Mutsu töid.

Veebruarikuu lõpuni näeb Haapsalu linnagaleriis graafik Marju Mutsu töid.

Sel aastal jagab kultuuriministeerium kunstigaleriidele 83 956 eurot eesti kunstielu järjepidevuse ja arengu tagamiseks ning rahvusvahelistumiseks. Kultuuriminister Rein Lang kinnitas kunstigaleriide toetusprogrammi jaotused, millest toetatakse teiste hulgas ka Haapsalu linnagaleriid ja Evald Okase muuseumi.

Kultuuriministeeriumi kunstinõuniku Maria-Kristiina Soomre sõnul on kunstigaleriide programmi eesmärk tagada professionaalne kunstinäitamise võrgustik Eesti eri paigus ja arendada kunstivaldkonna olulisi struktuure.

„Tänavu oli võimalik toetada 22 vägagi eriilmelist tegijat nii näitusetegevuse, galerii arendustegevuste kui ekspordi valdkonnas,“ ütles Soomre.

Haapsalu kultuurikeskus saab linnagalerii tegevustoetuseks 3506 eurot ja MTÜ Evald Okase Muuseum näituste läbiviimiseks 2250 eurot.

Kunstigaleriide toetusprogrammi komisjoni kuulusid kultuuriministeeriumi kunstide osakonna kunstinõunik Maria-Kristiina Soomre, kunstiteadlane ja vabakutseline kuraator Rael Artel, kunstnik ja õppejõud Marge Monko, kunstnik Kaido Ole ning kunstikriitik ja kuraator Gregor Taul.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments