* Haapsalu linn loodab selle aasta üle elada metsa ja linnavara müügist saadavast tulust. Järgmisel aastal, kui vara enam müüa pole, tuleb ilmselt hakata ka linlastel endil enam panustama — nimelt võivad siis muuhulgas tõusta lasteaia ja huvikooli õppemaksud ning kaduda pensionäride tasuta bussisõit.
* Vähenenud töökoormus ja ühe osa palga laekumine tagantjärele panevad PKC Eesti Haapsalu tehase töötajad muretsema oma toimetuleku pärast. Läinud nädala esmaspäevast töötab tehas 80protsendilise koormusega, sest tellimusi on vähem. Juba varem töötas tsehh summeeritud tööaja arvestusega, mis tähendab, et osa palka laekub alles kolme kuu tagant.
* Läänemaa Omavalitsuste Liit (LOVL) väljendab haridusministeeriumile saadetud gümnaasiumivõrgu korrastamise teemalises vastuses seisukohta, et gümnaasiumivõrk tuleks korrastada kolme aasta jooksul. See annaks koolidele aega sujuvalt oma töö lõpetada või ümber seada, aega vajab ka põhikooli lahutamine gümnaasiumist.
Läänemaa gümnaasiumivõrgu osas on LOVL seisukohal, et Haapsalus alustab ja Noarootsis jätkab riigigümnaasium. Taebla, Kullamaa ja Lihula jätkavad keskhariduse andmist, kui leiavad sobiva (koostöö)vormi.
* Lihula esimese lugemise läbinud eelarve järgi tuleb vald küll ots otsaga kokku, aga eelarve ei võimalda investeerida ega palku taastada. Koos ASi Lihula Vara 20 aastaks võetud laenuga on valla laenukoormus 63 protsenti, laenujääk kokku üle 1,3 miljoni euro.
* Läänemaa taidlejad pidasid läinud reedel traditsioonilist vähegiviitsijate päeva, mille teemaks oli seekord talvine jaanipäev. Enam kui pooltuhat inimest kokku toonud pidu on maakonna taidlejate suurüritus, mida tänavu peeti 19. korda. Üritusel anti kätte ka Läänemaa kultuuripreemiad.
Vähegiviitsijate päeva pilte näeb Lääne Elu galeriist.
Pildid räägivad enda eest ametkonnale ja poliitikutele on tarvis tola mängida. Rohkemaks nad suutelised ei ole ja pole ja ilmselt tarvis sest ega keegi ei nõua ka.