Läänemaa võrkpalli karikas läks Kullamaa meestele ja Kaitseliidu naistele

Kullamaa võrkpallimeeskond. Foto: Mattias Kerge

Läänemaa 2011. aasta võrkpalli karikavõitjad on Kullamaa meeskond ja Kaitseliidu naiskond.

Selle aasta tiitlivõitjate selgitamiseks kasutati väljalangemissüsteemi, mida tuntakse kui kahe miinuse süsteemi. Konkurentsist langes võistkond teise kaotuse järel. Mängiti süsteemis „kolmest parem“ ehk kahe geimivõiduni.

Kullamaa mehed alistasid karikavõistluste avaringis geimidega 2 : 0 maakonna valitseva meistri Palivere. Järgmises ringis võideti põnevusmängus Lihulat 2 : 1 (otsustav geim 16 : 14), finaalikoha kindlustas Kullamaale 2 : 0 võit Oru SC üle.

Kullamaa finaalivastaseks tõusis läbi miinusringi Oru SC ja võit tuli geimidega 2 : 0, sealjuures vastastele loovutati vastavalt 23 ja 21 punkti.

Karikavõistluste kolmas meeskond oli Lihula, kes finaalikoha otsustanud mängus kaotas Oru võrkpalluritele. Võitjameeskonna kõige nimekam on endine Eesti rahvuskoondise mängija ja sellel hooajal Pärnu VK eest Schenkeri liigas palliv Romet Priimägi. Koosseisu kuulusid veel Madis Jõgisalu, Keiro Jõgisalu (turniiri parim mängija), Keit Jõgisalu, Kuido Jõgisalu, Maanus Jõevee, Kajar Laus ja Hendry Kullamäe (turniiri parm noormängija). Meeskonna treener on Peep Jõevee.

2011. aasta naiste karikavõitja on viimaste aastate Läänemaa naiste võrkpalli valitseja Kaitseliit. Kaitseliitlased näitasid suurt mängukindlust just geimi lõppudes. Avamängu avageim Ridala SK vastu õnnestus neil võita 17 : 23 (!) kaotusseisust. Karikavõitjate koosseisu kuulusid Helbe Jelistratov, Maire Pirn, Helgi Laug, Jaanika Kallas, Annika Rouhiainen ja Ivika Raudsepp.

Karikavõistluste teine naiskond oli Ridala Säde, kolmas Oru SC.

Läänemaa 2011. aasta võrkpalli karikavõistlustel osales viis meeskonda ja viis naiskonda.