Kevadel töölt lahkunud Haapsalu muusikakooli õpetaja juhtum vallandas laviini, mis päädis kooli hoolekogu esimehe süüdistustega Haapsalu linnapea aadressil ja nõudmisega, et viimane teataks avalikult, et muusikakoolis õpetajaid ei kiusata.
Pühapäeval, 28. aprillil esitas staažikas Haapsalu muusikakooli õpetaja erakorralise lahkumisavalduse ja esmaspäeval enam tööle ei läinud. Õpetaja ütles Lääne Elule, et selleks ajaks oli teda koolis juba viimased neli ja pool aastat kiusatud ning püütud temast lahti saada.
Õpetaja meenutas, et 2019. aasta novembris öeldi talle ühe õpilase kaebuse peale, et ta on lahti lastud. Õpetaja oli mõnda aega haiguslehel ja naasis seejärel siiski tööle, sest ametlikku paberit lahtilaskmise kohta ei olnud. Õpetaja sõnul püüd temast vabaneda siisk
Lasteaed kuubis seal muusikakoolis.
Eberle võiks ju uue eramuusikakooli asutada? Saaks oma paar aastat iga kuu ajakirjanduses pildile, käiks kõigiga kohut, eistaks nõudeid nii linnale kui muusikakoolile. Üks selline lapsevanem on koolile nagu loodusõnnetus.
Enamasti hoolekogude etteotsa pressivad end sellised, kellele on haiglane huvi iga asja kallal vinguda. Küll kärss kärnas, küll maa külmunud. Õige pea sellised tegelased arvavad, et nemad nüüd juhivadki kooli. Direktor ja õpetajad hakaku neile aru andma, miks nii miks naa. Antud juhtumis küsimus, kas käia kellegagi kohut või maksta kompensatsiooni, ei kuulu üleüldse hoolekogu pädevusse. See ongi omaniku ratsionaalne otsus. Kas ei saa äkki Eberle lapsuke pilli mängimisega piisavalt hästi hakkama? Siis muidugi on kogu maailm süüdi.
Kas linnapea on nüüd ka hoolekogu esinaise eest aruandekohuslane? Äkki minister, peaminister või president ka?
Nõuda linnapealt avalikku teadet selle kohta, et muusikakoolis õpetajaid ei kiusata, on ikka täiesti jabur. Sellise ettepaneku tegija peab ikka laus nõrgamõistuslik olema.
ei ole mingit eesmärki, missugune peab olema huvikooli lõpetaja oskuste tase, siis las käib *koolis”, lapsevanem maksab. Eeldus peab olema, et koolipidaja tahaks neid igavesi õppureid pidada. Ajaloost ju teada, et kõrgkoolis olid rikaste vanemate “elu aegsed üliõpilastest võsud”,. Midagi pole ju uut siin ilmad.
.
Peaks kunagiselt naabrimehelt küsima, kuidas tal see üldse õnnestus. Õpetajat on suhteliselt võimatu lahti lasta.
Kui õpilane ei ole korralikult tunniks valmistanud,siis õpetaja ei tohi ju midagi tänapäeval teha.Ei paha hinnet panna,ega midagi…emad kohe sekkuvad ja jõuamegi sinnamaani,et vanemad korraldavad täna juba ka koolis tööd!Aga kui treener on range siis kõik on nõus,muidu ju olümpivõitjaks ei saa.
Halba hinnet ei tohi panna, nõuda midagi ka ei tohi, aga häid eksamitulemusi tahavad vanemad küll!
Vanemate ,mitte enda jaoks õpivad need lapsed tänapäeval.Kui hinne ei meeldi,siis vanem kohe helistab või kirjutab,et pange ikka parem hinne,ta ju õppis kodus!
Jaak. Ega ometi see tõsi pole? Aga noh samas ma ei imestaks ka kui sellised asjad ilmapeal juhtuvad. Direktor peaks ikkagi sekkuma kui ise agitaator ei ole. Loodetavasti ei ole.
Ameerikalik hobi kohtusse iga asjaga minna on meile jõudnud.
Inimestel on igav. Kui sõda on, siis ei tule inimesel sellist paska pähegi
Kuule, kloun, üheksakümnendad on ammu läbi!
Mis siis valesti ütles??!
Linnas on küll kõik ligadi-logadi, aga mida oskab linnaisa haridusega teha, on küll kahtlane et 🤔
Vaata ikka kõigepealt peeglisse!
peeglisse, kes sealt sulle vastu vaatab?!