Politsei hoiatab: inimestele tehakse politsei nimelt petukõnesid

Lääne Elu

info@le.ee

Foto Pixabay

Sagenenud on teated inimestelt, et politsei nimelt püüavad kelmid andmeid või raha välja petta. Politsei neid kõnesid ei tee ja need tuleb koheselt lõpetada.

Alates möödunud nädala reedest on sagenenud teated, et inimestele tehakse politsei nimelt ingliskeelseid automaatkõnesid, milles öeldakse, et ID-kaardiga või erinevate andmetega on tekkinud probleeme ja selle lahendamiseks ning politseinikuga suhtlemiseks peab valima klaviatuuril number „1“. Põhja prefektuuri raskete kuritegude talituse juht Vjatšeslav Milenin kinnitab, et politsei neid kõnesid ei tee. „Viimastel päevadel on inimesed massiliselt sarnaseid petukõnesid saanud. Tuletan meelde, et säärased kõned, kus väidetakse, et teie andmete või pangakontoga on tekkinud probleem, tuleb koheselt kinni vajutada,“ ütles politseinik.

Tegemist ei ole uue skeemiga ja kelmid on ka varasemalt inimestele taoliselt lähenenud. „Pärast number „1“ vajutamist kõne katkeb ning peagi helistab tagasi kelm, kes väidab, et on politseinik. Kõne ajal püütakse inimestelt kätte saada isiklikke andmeid, PIN-koode või palutakse inimesel kinnitada tehingud PIN-koodidega,“ kirjeldas ta.

Kui saad kahtlase kõne, siis lõpeta see kohe ära:

  • Ära hakka põhjendama, miks kõne lõpetad, lihtsalt lõpeta kõne.
  • Kui kahtlaselt numbrilt uuesti helistatakse, ära võta kõne vastu ja blokeeri number.
  • Räägi võõrkeelsele kõnele vastu vaid eesti keeles.

Ära jaga kunagi kellelegi oma PIN 1 ja PIN 2 koode:

  • Neid koode ei tohi mitte kellegagi jagada, isegi panga ega politseiga.
  • Kui aga seda juba tegid, siis blokeeri need kiiresti.
  • Helista kiirelt panka ja lase kõik ülekanded blokeerida, sest keegi teine teab sinu PIN-koode ja võib hakata sinu kontolt raha varastama.
Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
5 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
krõmpsluu
11 kuud tagasi

Järelikult inimesed usuvad neid kõnesi ja see näitab,et politsei mainega on midagi väga mäda.

AVS
11 kuud tagasi
Reply to  krõmpsluu

Politsei mainel pole häda suurt midagi, selliste kõnede õnge kipuvad minema tavaliselt venekeelsed inimesed, kes meie meediat eriti ei jälgi. No mis teha, hoiata palju hoiatad, mentaliteet on väheke teine. Sovjetiajast emapiimaga edasi kandunud komme, et kui võimuesindaja raha nõuab, siis tuleb ikka anda…

kribu
11 kuud tagasi
Reply to  AVS

Valges maailmas pole vaja selliste asjade eest hoiatada,sest seal poLITSeinikud raha ei nõua.

AVS
11 kuud tagasi
Reply to  kribu

Meie olemegi valge maailm ja ei nõua meilgi. Osa inimesi on lihtsalt muust maailmast pärit ja osa on paraku veidi lihtsameelsed.

pistmist
11 kuud tagasi
Reply to  krõmpsluu

…ära aja, mingit politsei mainet see küll ei näita. Õngitsejad on hästi koolitatud manipulaatorid ja pisut psühholoogidki. Tähelepanu hajutatud ja lähevadki õnge. Aidakem oma lähedasi, selgitage ja veelkord selgitage!