Haapsalu soovib kahes maailmasõjas hukkunud ümber matta

BNS

Haapsalu maailmasõdades hukkunute matmispaik. Foto: Malle-Liisa Raigla

Haapsalu linnavalitsus plaanib nii esimeses kui teises maailmasõjas hukkunud linna sõjahaudade haljasalalt ümber matta kalmistule.

„Sõjahaudade haljasala asub tiheda jalgsiliikumise ja autoliikluse asukohas, mis pole sobilik väärika hauarahu jaoks. Haapsalu linnavalitsus kavatseb taotleda kaitseministeeriumilt luba teise maailmasõja aegsete sõjahaudade ümbermatmiseks kalmistule,” kirjutas Haapsalu linnapea Urmas Sukles muinsuskaitseametile.

Haapsalu linn soovib muinsuskaitseameti seisukohta esimeses maailmasõjas hukkunute ühishaua ümbermatmise ja hauamonumendi koos piirdega ümberpaigutamise kohta Haapsalu vanale kalmistule.

Haapsalus Posti tn 45 asub sõjahaudade haljasala, kus on kolm riikliku mälestisena arvele võetud ühishauda. Neist kaks on teise maailmasõja aegsed: terroriohvrite ühishaud ja teises maailmasõjas hukkunute ühishaud. Kolmas ühishaud on esimeses maailmasõjas hukkunute ühishaud.

11 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
aita
16 päeva tagasi

raskel ajal, kus praegu on kõrged hinnad, inflatsioon, madalad palgad jne jne kas tõesti on õige aeg hakata surnuid ümber matma….kui kohutav on see inimeste rumalus!

Hmm
16 päeva tagasi
Reply to  aita

see, mida te kirjeldasite on ju koguaeg olnud. Millal viimati olid kõrged palgad? Madalad hinnad? 0 inflatsioon? Samas surnud võiks rahule jätta või matke nii, et enam ei peaks uuesti hakkama jälle matma. Seda on korra vist selle konkreetse hauaga juba tehtud.

1 naine
17 päeva tagasi

valede otsuste jada jätkub.

Ei.
17 päeva tagasi

Õudne. Ei saa aru sellistest rahu rikkumisest.

Ei tea
16 päeva tagasi
Reply to  Ei.

Linna keskel pole tegelikult ju rahu üldse. Te ei kujuta ettegi milline rahurikkumine nv öösel veel käib seal põõsastes. Kohutav.

aeg
17 päeva tagasi

minna üle tegudele, see okupantide ees lömitamine toob ainult uued mured kaela

Urmet
17 päeva tagasi

Et vaatame millise kivi alla on koer maetud? 🥰

Urmas
17 päeva tagasi

Õige otsus!

Urmet
17 päeva tagasi

Kas on lollimatest lollimat enam üldse olemas kui meil on Haapsalu Linnapea

Ei tea
17 päeva tagasi
Reply to  Urmet

Andres võibolla?

Ccp
17 päeva tagasi

Kes linnavalitsusest siis kaevama hakkab?