Haapsallased tahavad kaasava eelarvega kettagolfi parki

15
Foto: Urmas Lauri
Foto: Urmas Lauri

Pühapäeva südaööl lõppenud Haapsalu kaasava eelarve hääletusel kogus enim toetust Paralepa kettagolfipark.

Kettagolfiparki rajamise poolt hääletas 143 inimest. Võitnud ettepanek kogus poole rohkem hääli kui teiseks jäänud Ehitajate tee kõnnitee korrastamine Uuemõisas, mida toetas 73 inimest.

18 rajaga kettagolfipargi rajamise ettepaneku tegi Haapsalu discgolfiklubi, kelle hinnangul ei piisa Haapsalus Uuemõisa mõisa pargis asuvast kettagolfirajast. Seda enam, et Uuemõisa pargi tulevik on segane – mänguväljaku rajamine ühe raja trajektoorile muudab praeguse 18-rajalise pargi vähemalt 3 rada kasutuskõlbmatuks. Paralepa rada peaks discgolfiklubi hinnangul olema tehnilisem kui Uuemõisa oma, lisaks tähendab mitme pargi olemasolu Haapsalu jaoks ka suurvõistluste korraldamise võimalust.

Kettagolfipargi rajamine läheks ettepaneku tegijate hinnangul maksma 15 000 eurot, millest 13 000 eurot kuluks pargi radade ehitamisele ja 2000 eurot kaartidele, disainile ja reklaamile.

Haapsalu linn jagab kaasava eelarvega linnalises piirkonnas 20 000 eurot.

Hääletusel teiseks jäänud ettepanek oli korrastada kõnnitee Uuemõisas Aia tänava kruntidele viiva tee otsast kuni Kutsehariduskeskuse taha viiva tee otsani. Ettepaneku esitaja on töö maksumuseks hinnanud 19 812 eurot.

Haapsalu maapiirkonda jagatakse kaasava eelarvega 10 000 eurot.

Sel aastal esitati maapiirkonnast esitati vaid üks ettepanek – Mäemõisa pargi haljastustööd, mida on seni toetanud 18 linlast.

10 000 euro eest on kavas välja juurida kõik suured kännud, kaevata juurde kuivenduskraave, korrastada rõngassaare ümber olev ala, tiigi ümbrus ja lõkkeplats, eemaldada ohtlikud puud, samuti istutada juurde puid ja põõsaid.

Haapsalu kaasavasse eelarvesse tehti 18 ettepanekut, millest 17 oli linna- ja üks maapiirkonda. Haapsalu linn jagab kaasava eelarvega laiali 30 000 eurot, millest 20 000 on mõeldud linna ja 10 000 maale.

Haapsalu kaasava eelarve hääletus

 1. Discgolfi park Paralepa metsa – 143 häält
 2. Ehitajate tee kõnnitee Uuemõisas – 73
 3. Vasikholmi ranna korrastus/uuendamine – 48
 4. Mälestusmonument Arvo Tarmulale – 34
 5. Kiire Internet Paraleppa – 33
 6. Mänguväljak ja jõulinnak raudteejaama piirkonda – 25
 7. Krahviaias tee pikendus (tenniseväljakute äärest) Hommiku kaldani – 20
 8. Spordihoone ja Põhikooli vaheline kõnnitee – 14
 9. Promenaadil sõelmetega tee katmine tänavakiviga – 13
 10. Lossipargi jalgtee laiemaks – 9
 11. Grillmajad Vasikaholmile ja Promenaadile – 8
 12. Tallinna mnt. ja Kase ristmik ei ole turvaline – 6
 13. Kõnnitee Staadioni tn ja Õpetaja bussipeatuse vahel – 5
 14. Mänguväljakutele kummikate – 5
 15. Prügikastid linnukindlaks Haapsalu linnas- 5
 16. Tribüünid – 2
 17. Kõnnitee –
 18. Mäemõisa pargi haljastustööd – 19
 19. Allikas: Haapsalu linnavalitsus

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Nimi (vabatahtlik)
Nimi (vabatahtlik)

Kogukonna köögiviljaaed, vanade asjade parandamise kelder, meeste kuur – naiste köök või ka vastupidi jne. Kuidas me küll oleme nii fantaasiavaeseks muutunud, et peale discgolfi ja jõusaali enam muud tahta ei mõista?

Asunik
Asunik

Aga kõigil on õigus igal aastal teha ettepanekuid. Takkajärgi on ikka hea tark olla.

Novott
Novott

See pole päris nii ju! Te vist ei saa aru, miille pärast inimesed siin natukene ja mõned natukene rohkem pahased ning pettunud on? Vihjeks võin öelda, et kõik ei ole nii must ja valge nagu te arvate, et teie võite. Muidugi võite, kuid terve organiseeritud kolonn võib ka.

Vatt
Vatt

See on mingi väikese grupi inimeste üles haibitud lugu. Tegelikkuses üks suur suur mõttetus. Aga noh, elame näeme. Kahju muidugi, kui raha sellise asja peale läheb. Seda oleks saanud need fännid annetustega ka kokku aetud. Imestan väga, kui raha sellisele “projektile” läheb

Kati Nõdra
Kati Nõdra

Usun, et spämmiti üles.

Vatt
Vatt

Teil on õigus.

Hurraa
Hurraa

hakkame siis köik kettagolfi mängima.

Vatt
Vatt

just just, esimene nädal ei pääse ligidalegi ja kuu aja pärast on need kõmme inimest ainult, kes seda ala harrastavad

see
see

parem võiks teha haapsallu välijõusaale. Mis sobivad inimestele igas vanuses. Tallinnnas on neid väga palju.Ja kasutavad aktiivselt noored ja eakad inimesed.

Andrus
Andrus

Paralepas on välijõusaal olemas ja sportige terviseks. Väike sörk soojenduseks Paraleppa minekuks

Andrusele
Andrusele

Paralepa pole ainuke koht,kuhu midagi teha. Linnas on palju parke ja alasid , kuhu võiks mõned seadmed paigaldada, et inimesed ka jalutades mööda saaks mõne harjutuse teha. Ja ehk mõni noorgi teeks sporti natuke.

Nijah
Nijah

just see oleks nagu väga hea idee, aga millegipärast ei tehta jah

Jaan
Jaan

Olen nn . Haapslane ja ei taha seda siiski.

pook
pook

mina teeks etepaneku luua rahvusvaheline keskus kus õpetatakse tilli peal tiritammi tegemist , nii me saaksime maaila kuulsaks.

tont
tont

lamp

wpDiscuz