Rakvere teater toob Lihulasse loo Soome mehest

Lääne Elu

info@le.ee

Foto lavastusest „Vana toriseja”. Foto: Maris Savik
Foto lavastusest „Vana toriseja”. Foto: Maris Savik

Rakvere teater annab oktoobris Läänemaal ühe etenduse kui 8. oktoobril kell 19 mängitakse Lihula kultuurimajas komöödiat „Kõike head, vana toriseja”, mille peaosas on Tarvo Sõmer.

Lavastuse „Kõike head, vana toriseja” Esko on üks täiesti tavaline keskealine mees. Ta elab Põhja-Soomes, sõidab ringi Ford Escortiga, sööb kartulit ja teeb puutööd ning teab, et iga mees peab omale eluajal kirstu meisterdama. Ta näeb teiste vigu ning ei hoia end hetkekski tagasi, et nendest teada anda. Esko on ka ise elus eksinud – korra või kaks. Eriti kui külla on tulnud Helsingis elav tänapäevaste eluvaadetega poeg oma pruudiga. Lavastaja Eili Neuhausi sõnul on see lugu ühest tavalisest inimesest, kes käitub ebatavaliselt. Ta leiab, et kui kargele mehele lähedale saada, leiab sealt elujaatust ja elamise tarkust, lisaks on tegu muidugi ka vana toriseja ja tema abikaasa armastuslooga.

Tuomas Kyrö romaani „Kõike head, vana toriseja” on dramatiseerinud Urmas Lennuk, lavastanud Eili Neuhaus. Osades Tarvo Sõmer, Tiina Mälberg, Liisa Aibel ja Elar Vahter.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments