Soome saab laevaga reisida ühe vaktsiinidoosiga

Lääne Elu

info@le.ee

Laevad Tallinna ja Helsingi vahel küll veel sõidavad, aga reisijaid on väheks jäänud. Liis Treimann / Äripäev / Scanpix Tallinki laevad sadamas. lt/: Foto: LIIS TREIMANN

Homsest saab laevaga Soome reisida ka vähemalt ühe vaktsiinidoosi saamist tõendava vaktsineerimistõendi ettenäitamisel, kuid endised karmid reisipiirangud Soome sisenemisel jätkuvad 27. juunini.

Teisipäevast, 8. juunist 2021, aktsepteerib Tallink Grupp laevaga Soome reisimisel laevapardale pääsuks lisaks negatiivse koroonatesti tulemuse tõendile ja koroonaviiruse läbipõdemist tõendavale dokumendile ka vaktsineerimistõendit. Aktsepteeritav on juba esimese vaktsiinisüsti manustamist tõendav dokument, kuid esmane vaktsineerimine peab olema läbi viidud vähemalt 21 päeva enne reisi.

Vaktsineerimistõendi aktsepteerimine pardalepääsuks ei muuda teisi jõus olevaid reisipiiranguid, mille Soome on piiriületusel kehtestanud kuni 27. juunini. Eestist ja Rootsist lubatakse hetkel endiselt vaid Soome kodanike ja residentide naasmist Soome, lubatud on vältimatud tööreisid, reisimine perekondlikel põhjustel või mõnel muul vältimatul põhjusel.

Vaktsineerimistõendil peavad olema märgitud järgmised andmed:

  • Nimi
  • Sünniaeg
  • Vaktsiini nimetus
  • Vaktsineerimise kuupäev ja koht
  • Tõendi väljaandja

Lisaks vältimatule reisimise põhjusele, on sellest nädalast Eestist Soome reisijatelt nõutav üks järgnevast kolmest dokumendist:

  • Mitte vanem kui 72 h vanune negatiivne koroonatesti tõend;
  • Arstitõend viimase kuue kuu jooksul läbi põetud koroonaviiruse kohta;
  • Vaktsineerimistõend vähemalt 21 ööpäeva enne reisi manustatud koroonavaktsiini kohta (Maailma Tervishoiuorganisatsiooni või Euroopa ravimiameti poolt heakskiidetud vaktsiin).

Erandid:

  • Tõendeid ei eeldata reisijatelt, kes reisivad maaleminekuta kruiisidel.

Laevapardale pääsuks tõendeid ei nõuta alla 16-aastastelt reisijatelt ja kaubavedajatelt.

Vaktsineerimistõendi olemasolu ei taga riiki pääsemist ilma negatiivse koroonatesti tulemuse tõendi olemasoluta. Seetõttu soovitab Tallink kuni riiklike reeglite muutumiseni jätkuvalt omada lisaks ka mitte vanemat kui 72h-vanust negatiivse koroonatesti tulemuse tõendit.

Piiriületuse sujustamiseks Helsingi sadamates soovitab laevafirma alaealistel reisijatel vanuses 13+ aastat negatiivse koroonatesti tulemuse tõendi olemasolu.

1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
einoh
1 aasta tagasi

Annad. ….-le küüne, käristab sul otsast käe.