6

Anvar Samost: presidendivalimised tulevad täitsa teisiti

Anvar Samost. Foto: erakogu

Erakonnad on presidendikandidaatide valimisega ettevaatlikud ning ka laiem avalikkus ei ole uue riigipea isiku peale veel tõsisemalt mõtlema hakanud.

Aprillis 2016 oli Eesti praegusega võrreldes hoopis teistsugune koht. Lapsed käisid koolis, restoranid olid avatud, samuti kaubanduskeskused. Toimusid kontserdid ja teatrietendused. Välismaale reisida oli lihtne ja populaarne. Kaitsemaski kandvat inimest märgates võis olla kindel, et tegu on Jaapani turistiga.

Riigikogus oli esindatud kuus erakonda viie asemel, lisaks kaheksa fraktsioonita saadikut. Siim Kallas pidas kõne, kus teatas, et kandideerib presidendiks. Presidendiks kandideerimise kavatsust Reformierakonna kandidaadina oli kinnitanud ka Marina Kaljurand, sama soov oli Urmas Paetil.

Aga muidugi oli palju sarnast – näiteks peaminister oli Reformierakonnast.

Aprillis 2021 omal initsiatiivil keegi end presidendikandidaadiks seadnud ei ole, keegi isegi ei oota, et peaministri erakond mõne kandidaadi välja käib. Õigupoolest on vaid üks poliitikaväline teadlane, Tarmo Soomere, öelnud vastuseks ajakirjaniku küsimusele, et kui pakutakse, siis ta on nõu

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
jamps
jamps

ei tea miks see samostit nii erutab, praeguses seisus see ju täiesti ükskõik – kriminaalid võimul , asi siis uus president ka kriminaal ei tule.

neid
neid

reisibüroosid on meil küllaga, kadrioru büroo tuleb likvideerida

maamees
maamees

Pole üldse välistatud, et tänane õudus-unenägu kestab edasi…..

Noor penskar
Noor penskar

Ära hirmuta!

Majaomanik
Majaomanik

Ehk saab kolme kuu pärast tõesti presidendi!

Lähker
Lähker

Üks ta kõik kes saab presidendiks, peaasi, et ei oleks mõni pahatahtlik ülbur “kaabude” seast.

wpDiscuz