13

Läänemaale lisandus kaheksa koroonaviirusega nakatunut

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 4939 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 1154 ehk 23,4% testide koguarvust.

Läänemaale lisandus kaheksa koroonaviirusega nakatunut. Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on Läänemaal 342, mis on maakondade lõikes madalaim. Läänemaale järgneb Viljandimaa, kus haigestumus on 453. Kõrgeim on näit Saaremaal (1533), Ida-Virumaal (1049) ja Harjumaal (1000). Eestis keskmiselt on näit 850,8.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 672 inimesel. 511 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 177, Tartumaale 57, Lääne-Virumaale 55, Saaremaale 49, Pärnumaale 28 ja Võrumaale 26 uut positiivset testi. Valgamaale lisandus 19, Raplamaale 17, Põlva- ja Jõgevamaale 14, Läänemaale 8, Järvamaale 7, Viljandimaale 5 ja Hiiumaale 1 nakkusjuhtu. 5 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 14,3%.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 77, haiglaravi vajab 504 patsienti.

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 68 629 inimesele, kaks doosi on saanud 28 351 inimest.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
K.S.
K.S.

Tegelikult ei aita muu kui vaktsineerimine, sellega aga on, selle valitsuse juhtimisel, nagu on…
Õnneks tarned ka venivad, muidu hakkaks nende laod juba vaktsiinist lõhki minema… aga selle asemel et vaktsiine laiali vedada, tegeldakse omade “Teadlaste” premeerimisega Vabariigi Aastapäeval…Masendav valitsus meil…

Soorebane
Soorebane

Kui peale vaksineerimist ilmnevad kõrvalnähud nagu palavik jne. Kas siis tuleb teha ka test?

Soorebane
Soorebane

Ühe vaksiini puhul haigestuvad umbes pooled vaksineeritutest ja mind tõsiselt huvitab kas nad on sel ajal nakkusohtlikud, kas nad teevad testi, kas nad lähevad statistikasse…? Ma olen googeldanud ja otsinud vastuseid kuid tulutult.

Hea Okkupant
Hea Okkupant

Test teha pole vaja, aga võiks igaks juhuks kirjutada testament, ja muretseda kuiva koht metsakalmistul. Kuulates argpüksid, hakkan mina ka kahtlema – ehka võttan kasutama seinast 2 maailma sõda gaasimask ja kiiver – stahlhelm M35, kui poodi paljas mordaga ei luba..((

Miralda
Miralda

Teie venelased olete imelikud, sakslased on pahad ja fašistid aga sakslaste tehnika ja autod kõlbavad teile küll?

Hea Okkupant
Hea Okkupant

Sorry, aga olen ukrailane, teiseks olen vastavalt veendumustele natsi..)) venelastega mul on oma arvelaud

Kalvi
Kalvi

Inimestel on ükskõik,Haapsalu vanalinna toitlustusasutused on terve koroonaaja õhtuti puupüsti rahvast täis.
Üks reede õhtu oli kus vanalinna munakivitee oli parkivatest autodest nii umbes,et polnud pm võimalik läbigi enam sõita sealt ja natukese aja pärast oli ka politsei platsis ja ajas rahva kohvikutest laiali.
Inimesed kus teie mõistus on ?

kohalik
kohalik

1) Miks inimesed ei kasuta poodides iseteeninduskassasid vaid seisavad vahet hoidmata järjekordades ?
2) Miks ei jälgita kaugliinibussides hajutatuse reeglit vaid lastakse rahval istuda vähema kui 2m vahega bussi eesotsas kõik tihedalt koos ? (Bussijuhi ümbrus eriti rohke viiruseosakeste poolest ju – jälle ei mõelda sellele. Juhid panevad küll oma seljataguse kinni, kuid istutakse siis järgmisest reast alates salong keskosani tihedalt kinni ja tagaotsani siis tühjus)
3) Makstakse sularahas teenindusasutustes s.h ühistranspordis kui on olemas võimalused kasutada kontaktivaba maksevõimalusi ?

Paha kohe vaadata pealt kuidas üksteist kotitakse. Loogiline, et nii me ei pidurda viiruse levikut.

Mhm
Mhm

Kes tugevam jääb terveks.

Nojah
Nojah

Ja kutsekool on avatud ning rahvast voorib üle Eesti kokku!!!

Dura
Dura

Ega see tõbi enne ei taandu,kui mõistus koju tuleb ja kõik maske kannavad.Ning rikkujaid lõpuks ka trahvima hakatakse.Tuleks teha nagu Lätis- ilma maskita kusagil ei teenindata. Pealegi on mõnel selline kole nägu,et ka ilma koroonata peaks maski kandma.

kodanik
kodanik

Kogu häda on selles, et kogu rahval ei tule mõistus kunagi koju. Piitsa on vaja, mitte lõputut mõistuse ootamist. Pelgalt maskidest kindlasti ei piisa.

Georg
Georg

Jah, maskide ja muude nõuete jälgimine peaks olema parem.
Võimalik, et oluliselt suurem probleem lähtub sellest, et inimesed ei pea kinni isolatsiooni nõuetest.
Nõuded ja piirangud ei toimi, kui inimesed neid ei jälgi. Enamus kannatab vähemuse tõttu.

wpDiscuz