39

Piirsalu külaelanik: me ei taha tuuleparki!

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Piirsalu külaseltsi juht Lea Lai leiab, et tuulepark ei sobi tema kodu lähedale, oma arvamuse toetuseks on ta kogunud lühikese ajaga üle tuhande protestiallkirja. Urmas Lauri

Piirsalu külaseltsi juht Lea Lai leiab, et tuulepark ei sobi tema kodu lähedale, oma arvamuse toetuseks on ta kogunud lühikese ajaga üle tuhande protestiallkirja. Urmas Lauri

Eesti Energia plaan rajada Ristile 150 miljoni eest Eesti kõrgeim ja võimsaim tuulepark ripub juuksekarva otsas.

Põhjuseks on tagasihoidlik lasteaiakasvatajast Piirsalu külavanem Lea Lai. Lääne-Nigula vallavolikogu 19. novembri istungil annab Lai volinikele üle 1100 protestiallkirja Risti ja selle ümbruse külade elanikelt ning sõnumi: me ei taha tuuleparki! Allkirjade üleandmine on volikogu päevakorras esimene punkt.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
tomcat
tomcat

Kõige rohkem elektrit tarbitakse suurlinnades, seega tehkem tuulikupargid sinna. Ei ole maal suuri tehaseid, tarbimispaleesid ega öist tänavavalgustust.

Heh
Heh

Päris maja kohale tuulikut teha ei saa, ikka mõnisada meetrit peaks olema puhvertsoon, seega linna on keeruline püstitada. Aga kui keegi hakkab Risti kandis odavalt maja müüma, sest on tuulikutele liiga lähedal, andke teada. Ma soovin sinnakanti pensionipõlvemaja omale 🙂 Mida tuulikutele lähemal, seda parem.

Jalutaja
Jalutaja

Kui nüüd see lasteaiakasvataja plaan läbi läheb, ja tuuleparki selletõttu ei tule, siis on ta küllkenasti loodust reostanud. Eks kaevame põlevkivi edasi, raiume metsi ja loobime katlasse et enam-vähem taastuvenergia kvootidesse jõuda.

Kõige vastu
Kõige vastu

Lea Lai ongi alati kõige vastu. See ei meeldi, see segab, sellega pole rahul.

Tsivilisatsioon...?
Tsivilisatsioon...?

Hea demagoogia on selline, et üldistav silt külge, ja siis pole ju vaja arutada konkreetse asja positiivseid ja negatiivseid külgi, piisab sellest, et ta on ju alati kõigele vastu.
Kui tahta ikkagi neid tuugeneid püstitada, siis põhimõtteliselt oleks õigem neid avamerele teha, aga seal on liiga palju rikkaid ja mõjukaid krundiomanikke kelle (vastu)lobivõimekus on piisav. Niisiis rõhutaksegi neisse kohtadesse kus pole piisavalt mõjukat rahvast. Ääremaast prominentideta Läänemaa küla just sobiv koht selliseks plaaniks ja väikese koha sisevastuolud ka siin arendajate plaani teenistusse rakendunud.

No mis
No mis

Selliseid leidub igas kogukonnas. Üliaktiivsed ja nina igale poole toppimas. Prr jube vastk. Aa mis teed, pole kuhugi saata ka.

mida
mida

rohkem me siia neid majanduspõgenikke tarnime , seda rohkem neid tuulikuid peale surutakse, sest kerge papp tuleb igasugu aferistidele sealt brusseli haisu seest

aga
aga

mida üldse külaelanikud tahavad ?

Agu
Agu

rahu ja vaikust arvatavasti. Sellepärast ju maale minnaksegi elama.

Puhas keskkond ja tagurlased
Puhas keskkond ja tagurlased

Üks külaelanik ei ole veel kõik elanikud. Mina tahan tuuleparki. Tagurlased kuuluvad enamuses EkRE-sse ja need ekreiidid on igal pool ühiskonda lõhkumas.

Agu
Agu

Aa miks sa provokaator tahad tuuleparki? Kirjuta plussidest, võibolla tahavad siis teised ka. Mis niisama loosungeid pillud.

kohalik
kohalik

Iga maaomanik ,kelle maal asub tuulepark saab igal aastal kompensatsiooni. See pole ju paha.

otsi
otsi

lolli, el. liinid enamusel maadel me nüüd kõik miljonärid nende kopensatsioonidaga

aksel
aksel

ise oled loll kui tuuliku eest küsida ei oska, maaomanik võib vabalt teenida per tuulik 5000euri kuus

mina tahan elektrit
mina tahan elektrit

Aga

õige
õige

ja mina tahan laske- ja tankipolügoni, loodan , et reformierakond minu unistuse teostab

käige taanis
käige taanis

ja näete mis seal toimub, tohutud tuulikute rivid ja tiivikud ringi käimas, pole elanikke ja muud ei hakka inimesele silma kui need meeletud tuulikute väljad, mis meeletult häirivad, nagu öeldakse peisaaz on per.e keeratud, keegi ihka seal olla

Tsivilisatsioon...?
Tsivilisatsioon...?

Ehk on aeg hakata harjuma mõttega, et püsiv ja suhteliselt piiramatu energiaga varustatus saab ajalooks. Ükski tsivilisatsioon pole lõputult suutnud enda heaolu kasvatada, miks peaks suutma see kellel jätkub veel rumalust oma pillavat elustiili kogu maailmale kui (ainu)õiget ja head järgimisväärset peale suruda. Ja kes on tegelikult juba ka moraalsete ja tahteliste omaduste osas pigem oma mugavuste ohvriks langemas.
Näiteks pidevalt kasvavas ekstreemsete ilmastikuolude reas poleks mingi üllatus jäide või tuul mis sellised monstrumid rivist välja viiks. Vms.

Aa mis
Aa mis

mis ekstreemsaetes ilmaoludes!? Millest te kirjutate?

võrdsed
võrdsed

Jääme siis ootama küla, kes hirmsasti seda endale ihkaks. Sinna see püstitataksegi siis, sest kusagile paigutatakse tuulikud niikuinii ja edaspidi rohkem veel. Kes pretendeerib?

Aa mis
Aa mis

merre paigaldagu, kas see läheb liiga kalliks või mis asi see jälle on et ei saa!?

taval,ine värk
taval,ine värk

On see asi, et ikka jälle vastuseis – ilus merevaade rikutud. Ja nii täpselt ühtemoodi iga paigaga. Kusagil pole järjekorda, et tooge meile, paigutage meile…

nojah
nojah

meie maa on liiga pisike, paistavad igal pool välja, mingeid mõtetuid tühje saarekesi on ju ka kuhu saab paigaldada, kaabli vedu vist kallis jälle kaugelt. Kindlasti oleks lahendusi, kaldun arvama, et mingi rahakeste mäng on ikkagi, mitte inimeste heaolu

naine
naine

kas kohalikud ei taha seda olukorda nö enda huvides ära kasutada…küsigu korralikku hüvitist,mille eest arendada piirkonda sel viisil,et sinna tahaksid elama tulla inimesd mujalt.See jällegi ärataks piirkonna ellu.Aga ilmselt ei taha kohalikud ka uustulnukaid nende kanti elama…

Heh
Heh

Hüvitist pakutakse ju. Mida tuulikule lähemal, seda enam. Paarsada eurot kuus tundub päris kena kopikas, aga ilmselt maal teenitakse hästi ja elektrit majja ei taheta.

wpDiscuz