17

Eesti Energia pakub tuulepargi eest raha

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Aulepa tuulepark. Urmas Lauri

Aulepa tuulepark. Urmas Lauri

Ristile Eesti kõrgeimat tuuleparki kavandav Enefit Green pakub kohalikele elanikele 210 000–336 000 eurot aastas, et saaks tuugenid püsti panna.

Eesti Energia tütarettevõtte Enefit Greeni juhatuse esimees Aavo Kärmas ütles Lääne Elule, et nad tegid sellise ettepaneku, sest tundsid, et kohalikele elanikele tuleb rääkida ka kohalikust kasust. „Me räägime kohalikega võimalikult palju, kaasa arvatud kohalikust kasust,” ütles Kärmas.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
ja juhtuski
ja juhtuski

sai mõni nädal tagasi avaldatud siin arvamust, et nüüd läheb rahva äraostmiseks lahti, aga ilmselt põhimõttel, et algul saate 10 e aastas ja ülejäänud raha 75 a pärast

hurraaa
hurraaa

pange need tuulikud haapsallu püsti, mul ka pappi vaja

Aga
Aga

Just! Holmide kolemaastikele võiks küll kohe paigaldamist alustada. Seisavad muidu kasutult.

Aga
Aga

Nüüd ruttu Piirsallu maju ja maid ostma. Pidavat raha saama. Mina olen kõigega nõus nüüd.

nii
nii

ostetaksegi maid ja valitsusi, vaadake , mis venemaa on tsuksidega teinud, põhjapõtrade söögi alad on naftapuurtorne täis , tsuksil pole enam karja , tsuksi on nüüd kusagil KÜLAS töötu ja joodik, koos karjakasvatuse hävitamisega hävitatakse ka rahvas

Maakas
Maakas

Kui me saime enne ilma selle rahata hakkama, siis saame ka edaspidi. Pealegi pole pakutav summa nii suur, et sellepärast peaks loobuma metsast, rahust, ilusast vaatest jne. Jumal küll, Eestis peaks tühermaid olema küll kuhu tuulikuid panna! Nii on varsti kogu maa puudest paljas ja tuul, mida miski enam ei takista, viib viimase ka minema ning ongi kõrb valmis. Ja üldse, metsloomad tahavad ka kusagil elada!

Peter
Peter

Eestis on 25 prossa ùldse looduskaitse all Tegelikult pole panna kuhugi ja pole neid tuugeneif ka vaja. Küll EU on see imeallikas, tänu millele ųldse elus oleme ja plaanime jätkata. Allpool siin ju targad onud räägivad, saamatz aru, et EU on 90 protsendi hädade allikas.
Olete kõik nagu õhtuleht .. eile shmutov ukeldas, täna juba kiunatas .. vastu seina oli valus. Arvasid et saavad jälle ministreid kangutada, aga vat nali .. peaministergi andis vastu nina.

jamps
jamps
läheb aega kaua läheb , lõpuks hakkavad asjad liikuma. pole vaja seda eu – d kummardada. Asjapulgad ajasid elektri kalliks .. olgugi et EE on moraalselt eesti rahva omand ja pole ebaloogiline kui midagi maksab ka tagasi. Pidanuks ammu börsil olema .. refipiidrid ei lubanud … nüüd 10 aastat hiljem hakkavad asjad liikuma.Üleüldse tuleks selliste Heleniuste suguste ja Brüsseli mögga eesti riigis ära lõpetada ja eestlased teevad omi asju ise. Ka see ametlike tsinovnikute punt tuleb meil siit lahti haakida , sest neid ei huvita ei valitsused ega poliitikad vaid nemad tahavad ise olla … nagu diplomaadid olla kurtnud ,… Loe rohkem »
heh
heh

Kahjuks oled sa nii rumal ja ei saa aru, et Eestil pole ilma EU-ta midagi teha. Sa vöid oma bokki kohaliku poe taga edasi limpsida, sinu elu ilmselt töesti ei muutuks:)

Ei saa aru
Ei saa aru

EU pole mingi püha lehm, et ainult sellest meie inimesed elus püsivad. Teie kommentaar meenutab kuidagi ammuse suure sõpruste liidu sarnast juttu. Arvatavasti saaksid leidlikud eestlased omad kaubad-teenused ka mujal maha müüdud. EU on väga hea asi seni, kuni saab rahulikult ühisturul kaubelda, aga nagu näha juba mõne aastast üldist suunda, siis selline algne ilus idee on täiesti teisejärguliseks muutunud. Britid said sellest lõpuks aru. Te näete ainult ühte poolt, ainult rahanumbreid jätmata tähelepanuta muid suunavaid korraldusi ja keelde, mis hakkavad ühel hetkel seda krabisevat üles kaaluma. Ei maksa rumalaks teisi pidada, kui endal klapid silmadel on.

jah
jah

boki limpsimine ikkagi kordades parem kui brusseli tagumiku limpsimine

heh
heh

Aga anna minna, mul kahju pole;)

viloloog
viloloog

Sa ju puhta ullike!

Peter
Peter

segi kui on siin väike vibra, aga sa viloloog vasta, miks me peame üldse nende tuulikutega kottima. meil on oma jaamad narvas, mida takistab euroopa liit ning peame oms inimestega tųlitsema. Tegelikult jõuame tuumajaamani ja see on 2035 nagunii paratamatus .. miks peab rahvas lubams neid rumalaid tuugeneid , mis on samasugune reostus kui kõik muu.

Arvos
Arvos

Kus on äraostmatu kes kunagi plakatitelt vastu vahtis ning hiljem ära osteti?

Kaugelt
Kaugelt

Ja nüüd läks raha jagamiseks 🙂

võiks
võiks

minna puu otsa oma sandikopikate pakkumisega. Elukeskkonnast pole mõtet mingi raha eest loobuda.

wpDiscuz