19

Külamehed ehitavad Võntkülla talupoe

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Müügiputka kerkib mühinal. Urmas Lauri

Müügiputka kerkib mühinal. Urmas Lauri

Võntküla ja Pälli vahel Ääsmäe–Haapsalu maantee servas paikneva parkla ja autode kaalumise koha juurde kerkib kuuseheki vahele tilluke maja.

Sinna ehitab Siimu talu peremees Märt Randoja naabrimehe, Jaagu talu maale talupoodi. „Kohalikel talunikel sai kõrini sellest, et kasvatada komposti,” nentis Randoja. „Meil on globaliseerumisega igatpidi üle vindi pööratud. Poed väiketalunike toodangut müüki ei võta ning pole muud, kui tuleb müügikoht ise teha.”

Teisipäeval paigaldas Randoja koos kahe naisega majakesele katust. „Ellen oma tütrega Paliverest, nad hakkavad poodi haldama,” tutvustas Randoja.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Sass S
Sass S

Oi kui äge .

Lugeja
Lugeja

Talumehed võiksid piirkonnas müügiringe teha ja kohalikesse majapidamistesse oma kaupa koos kohaletoomisega pakkuda. Usun et nii mõnigi jääks niimoodi ka püsitellijaks.

Siil
Siil

Ei lase tänapäeva talutoodangut keegi müüa…. Pea peale keeratud kõik…

Kodanik
Kodanik

Miks nad peakski võtma? Kes see ostab kohalikku toodangut poest veel kallima hinnaga? Enamus reklaamib end facebookis ja mujal internetis või käib turul müümas.

ghr
ghr

Vastu talve, ilma elektri ja veeta? Tervisekaitse tuleb kahte roostevaba kraanikaussi jms nõudma, KOV kasutusluba ei anna jne…

Khm..
Khm..

Kas inimesed talvel ei söögi, magavad nagu karud talveund?

Aga
Aga

Ehk võinuks selle müügikoha teha Taeblasse. Bussipeatuse taga on üks kummaline kasutuseta putka.

Eile
Eile

Pole küll näinud.

Jämmu
Jämmu

Ehituspuit võtke Jammeri käest. Parim hind ja kvaliteet.

Uimane Ahto
Uimane Ahto

Kas korralikku kõverat sinist prussi ka saada on mis on ühest otsast 100mm ja teisest 120mm😂😂 klounaad.

Nipernaadi
Nipernaadi

Kindlasti on saada sinist ja ka kõverat puitu. Klient on kuningas ja valib ise. Mina liigun vaikselt autupeale ja jätan pasarea maha teistele larpida.

Khm..
Khm..

Kus seda hea hinna ja kvaliteediga Jammeri puitu müüakse? Ostaks kohe!

kodanik
kodanik

Vot ei saa aru, on see kuut suuremale koerale või kaubanduskeskus.

Lonni
Lonni

Arvan,et mina ei ole ainuke,kelle arvates on selle müügiputka koht väga vale! Ta peaks olema rohkem nähtaval,aga mitte peidetud kuuseheki sisse! Vaevalt keegi möödasõitjatest hakkab oma autot seal peatama,sest võõrale inimesele on see teeäärse putka koht üllatuslik! Ta peaks kindlasti olema kaugemalt vaadates juba nähtav! Kohalikud lähevad sinna ostma kah vaevalt,niisiis tühi üritus see ehitamine!See on minu isiklik arvamus!

Lonnikene
Lonnikene

Sa oled täpselt sealt anekdoodist, kus daam kurjustab purjus mehega, et milline ta välja näeb. Ja kui see purjus mees ütleb, et tema saab homme kaineks ja on “pestud, kustud, kammitud,” aga Teie “madaam” olete ja jääte ikka koledaks edasi.

Lonni
Lonni

Ilmselt oled Sina üks nendest putkaorganiseerijatest,kui see minu isiklik arvamus Sulle nii korda läheb? Mina ei ole kellegi kohta öelnud,et ta on kole,nii nagu Sina minu kohta ütlesid,sest SINA oled matsitõugu,nagu ma aru saan!Minu põhiargument oli see,et see putka peaks olema NÄHTAVAMAL kohal,aga mitte kuuseheki sisse PEIDETUD,saad SA aru?

Arvos
Arvos

Hakkas kohe silma auk kuusehekis ja putka.

Mees metsast
Mees metsast

Arvan, et kohalikud just lähevad. Mina lähen kindlasti kui mööda sõidan. Väga tore ettevõtmine!
Tee äärde kummalegi poole peaks viidad panema.

Tom
Tom

Ellen…?

wpDiscuz