13

Politseinikud peletasid grillijaid ja tšillijaid

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Haapsalu promenaadil oli laupäeval arvukalt jalutajaid. Arvo Tarmula

Haapsalu promenaadil oli laupäeval arvukalt jalutajaid. Arvo Tarmula

Nädalavahetusel inimeste käitumist kontrollinud politseinikud ja keskkonnainspektorid pidid mitmel puhul laiali ajama vabas õhus puhkavaid seltskondi, kus oli inimesi lubatust rohkem.

„Inimesed ei saa alati aru, mis on perekond,” ütles keskkonnainspektsiooni Läänemaa büroo juht Jaanus Müür.

Tema sõnul märkasid populaarseid puhkekohti kontrollinud inspektorid üheskoos aega veetmas ja grillimas sugulastest koosnevaid seltskondi. „Perekond on ikka ema, isa ja lapsed, mitte üle Eesti kokku tulnud sugulased,” lisas Müür.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Jurist
Jurist

Müür ei tea, mis on perekond. Perekond ei ole ema, isa ja lapsed. Perekond on ühine leibkond ehk siis ühise katuse all elavad ning ressursse jagavad inimesed.

Praegusel hetkel võib olla vabalt nii, et ühise katuse alla on koondunud palju alanejaid-ülenejaid sugulasi. Kui nad jagavad ka ühiseid ressursse, siis tõenäoliselt on tegu (ajutise) leibkonnaga.

Seda, et valitsus ei oska õiguslikult korrektseid korraldusi anda, see on praeguseks siililegi selge, kuid ametkonnad võiksid endale ikkagi perekonnaõiguse alused selgeks teha ning lähtuda valitsuse korraldustest, mitte tõlgendada kehtivat õigust nagu tuul puhub.

Sellised suured perekonnad võivad hetkel puht formaaljuriidiliselt ringi liikuda.

Agu
Agu

Mis te seletate ja valitsust kirute. On selge sõnaga öeldud, et püsige kodus! Kuradi raske on aru saada või?

Misasja
Misasja

Millest te aru ei saa? Ega politseinik ei keela teil elada, vaid nähtamatu vaenlane. Kõik peame selle vastu võitlema, kodus püsimisega annad selles võitluses suure panuse. Ja see on ainult ajutine!!!! Ei saa nii nõrk olla ju

Pille
Pille

Ja täpselt nende inimeste pärast ei saa see pandeemia veel niipea läbi. Kui kõik teeksid praegu kõik nagu vaja, oleks see juba varsti läbi. Uskumatu kui lühinälgelikud ja isekad inimesed on.

!!!
!!!

uskumatu kui lühinägelik te ise olete

Agu
Agu

Mida te täpsemalt mõtlete? Mismoodi ise?

Jah
Jah

On ikka kõvad pead. No mitte ei saa aru, et selle kevade algus on natukene teistmoodi.

!!!
!!!

see et te olete teistmoodi ei tähenda et kõik lambad peavad olema!

Mina.
Mina.

Promenaad pidi ju suletud olema, fotol nähtust seda küll ei ütleks.

nimi
nimi

Miks ta suletud peaks olema?

Hellat
Hellat

Täpselt

kõndija
kõndija

Ei pea olema promenaad suletud,hoidke 2m vahet ja kõndige või terve päev, suurte puude alla saab lastega käbisid ja samblikke uurima minna ning tantsulava ääres piknikukorvist ampsata ja jalga puhata.
Pole mõeldav end tuppa lukustada, vaimne tervis saab niigi kannatada seoses viirusega,kui ei liigu õues, siis varsti ütleb ka füüsis üles.

Oijah
Oijah

See on ajutine abinõu ju. Varsti saate samblikuid minna vahtima. Seni aidake võidelda ja olge kodus!

wpDiscuz