Haapsalu võitis vaidluse tee-ehitajaga

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Haapsalu linna majandus- ja taristunõunikul Sirli Vaksmannil on hea meel kaua kestnud vaidluse positiivse lõpu üle. Arvo Tarmula

Haapsalu linna majandus- ja taristunõunikul Sirli Vaksmannil on hea meel kaua kestnud vaidluse positiivse lõpu üle. Arvo Tarmula

Tallinna maanteed rekonstrueerinud Teearu Grupi ja Haapsalu linna vahel pool aastat kestnud vaidlus kõnnitee rikutud asfaldi pärast päädis kokkuleppega – ehitaja paneb uue asfaldi.

„Kokkulepe seisneb selles, et selle osa kõnniteest, mis on deformeerunud – alates Vahtra ristmikust linna poole –, vahetab Teearu Grupp täies ulatuses välja. Tähtaeg on 31. mai,” selgitas Haapsalu aselinnapea Innar Mäesalu.

Tallinna maantee ehitustööd said läbi juba eelmise aasta jaanipäeva paiku, kuid Haapsalu linn on seni keeldunud peatöövõtjale kogu lepingusse kirja pandud summat välja maksmast, sest haljastusega tegelenud alltöövõtja rikkus roomiktraktoriga liiga vara teele sõites ära kõnnitee asfaldi. Jutt käib 107 312 eurost ehk 10 protsendist ehituse kogusummast, mis oli lepingu järgi mõeldudki ehitusaegseks ja garantiiaja tagatiseks.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Sass S
Sass S

Kas teeehituse peatas ilm või võlad?
Aaspere–Haljala teelõigu ehitus seisab alates veebruari algusest. Peatöövõtja AS Merko Ehitus kinnitab, et tegemist on tehnoloogilise pausiga, kuid samas tunnistab, et üks nende alltöövõtjatest, OÜ Teearu Grupp, on kohalikele veofirmadele võlgu.
Loe lähemalt: https://virumaateataja.postimees.ee/6908227/kas-teeehituse-peatas-ilm-voi-volad?_ga=2.72870929.344219110.1582623814-743519746.1449068994

Nimetu
Nimetu

Järgmisena võiks posti tn kaevude “tõstja” liistule võtta. Midagi paremaks pole muutunud. Kohutav kvaliteet ja tulemus.

Enriko
Enriko

Karistuseks võiks teeehitaja uue asfaldi panna hoopis kuhugi sinna, kuhu seda tõepoolest hädasti vaja on. Aga mitte sinna, kus paar tumedamat laiku kedagi sisuliselt ei häiri. Olen kõnealust teelõiku korduvalt läbinud nii jala kui rattaga, tean mida räägin. Raha tühja loopimist nii üdini vaeses riigis ei tohiks aga tolereerida. Loodetavasti leiab pr. president ka taoliste situatsioonide häbimärgistamiseks sobiva kirjaga särgi.

Enriko
Enriko
Möödunud nädalal (so. 2020 juunikuus) oli mul jalgrattaga Uuemõisa asja. Kõnniteel seks ajaks juba uus asfald peal. Enda kurvastuseks pidin tõdema, et mitu kuud tagasi kommentaari kirjutades polnud vaist petnud, st. toimivat asja parandades kipub ikka midagi untsu minema. Jõudes uuendatud asfaldini muutusid jalgratta rattad nagu kandiliseks. Raputas korralikult, sest tõenäoliselt väiksem-kitsam teerull (vm põhjus) polnud võimaldanud Niine tn poolse otsaga võrreldavat tasasust. Ei loe, et pealtnäha paistab teepind ilus värske. Kui mõni rattur veel siia vana artikli kommentaariumi satub, võiks ta ka oma muljeid avaldada. Tagasi linna kulgesin igatahes Kuuse tn kergliiklustee kaudu, mis miskipärast pole kordagi mõtet rataste… Loe rohkem »
uimane
uimane

mine vilguta tulukestega akna taga

juss
juss

Ei tea sa s.ttagi ei lepingutest ega ka tööde kvaliteedist!

pamp
pamp

Tavaliselt on igas peres või firmas keegi oinas.
Antud juhul oli vähemalt üks oinas ka seal firmas, kes roomikuga üle sõites asfaldi ära rikkus ja sellistel tuleks lasta kahju kinni plekkida.

uimane
uimane

sa ju ise üsna nüri peaga …….elus veel v

wpDiscuz