7

Uus tänavavalgustus jätab Lihula kortermajad pimedusse

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Lihula Ristiku 10 korteriühistu juhatuse liige Tiit Salm sai juhuslikult teada, et tänavavalgustust sisse ei lülitata ja lasi maja ette paigaldada uued lambid. Urmas Lauri

Lihula Ristiku 10 korteriühistu juhatuse liige Tiit Salm sai juhuslikult teada, et tänavavalgustust sisse ei lülitata ja lasi maja ette paigaldada uued lambid. Urmas Lauri

Paarkümmend Lihula kortermaja peab endale ise tänavavalgustuse paigaldama, sest vallavalitsus lasi vanad laternad välja lülitada.

Olemasolevaid valgusteid tagasi vooluvõrku enam ei panda, sest kortermajade ümber on eramaa,  kuhu eurorahadega uusi tänavalampe paigaldada pole lubatud. Veel sel sügisel saavad Lihula, Kirbla ja Tuudi üle 300  moodsa ja säästliku leedlambi. Edaspidi saab valgustatud tänavat mööda jalutada Lihula mõisa juurde ja sealt edasi asula piirini, kortermajad Ristikus ja Keki mäel aga jäävad pimedusse. Korteriühistuid sellest teavitatud ei ole.

„Mitte üks sõna ei ole mitte kellelegi selle kohta öeldud, et valgustus lülitatakse välja,” ütles Lihula Ristiku 10 korteriühistu juhatuse liige Tiit Salm.

Salm ei osanud öelda isegi seda, millal lambid välja lülitati, õhtute hämardudes lihtsalt selgus, et need ei põle. „Kodu poole näeb tulla, aga kodu üles ei leia,” ütles Salm.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Pimedas ja pilditu
Pimedas ja pilditu

Seda ei räägi ka keegi, kui paljud inimesed jäävad ilma telepildist. Ja jälle pole vallaviletsus suvatsenud kaabelfirmat teavitada. Palju õnne Lihula. Lähemalt saab lugeda siit … https://telset.ee/est/news/news-details/382/

Valli Ost
Valli Ost

Jah, ka tänav, meil nimetus akende all kõnnitee, kus vuravad võõrad autod ja kõnnivad, kus teised Ristiku elanikud teevad oma tee lühemaks, on eraomand. Meie kõnnitee Ristiku 4 ees on auke täis. Ma tervitan korteriühistu juhatust!Fantastiliselt leiged inimesed! Kaie!!Väga hea lugu!

Ristiku elanik
Ristiku elanik

Ja KÜ juhatuses on inimene, kes ise on volikogus! Kui meie maja maa on eramaa, siis paneme märgi üles, et võõrad enam läbida ei saaks, muidu murravad veel pimedas auklikuks sõidetud teel oma luud ja KÜ vastutab.

Maakas
Maakas

Kas on võimalik, et tänav on eramaa? Kas sellel tänaval talvel valla poolt lund lükatakse? See, et majade ümber on eramaa, ei tähenda, et tänavat seetõttu valgustada pole vaja. Kas ka eramajad on Lihulas pimedas? See küll õige asi pole.

Veskiline
Veskiline

Jah ka eramajad on pimedasse jäetud. Veski tänavale pole ühtegi valgustust pandud, ju siis seal ei ela inimesed vaid olevused kes peavad pimeduses olema.

Elanik
Elanik

Väga kurvaks teeb vallavalitsuse käitumine, hoolimatus inimeste suhtes. Seda teed kasutavad väga paljud kooliõpilased- talvel on vallavalitsuses töötavate inimeste arust okei lapsi kottpimedas kooli saata. Tundub uskumatu aga näed.. reaalsus!

Pets
Pets

Tänage vallavalitsust, neil pole teist sooja ega külma. See on ikka ülim ülbus jätta teatamata nii suurele hulgale elanikest, et ” närige muru “. Aga eks rahvas valimistel otsustab…

wpDiscuz