15

Haapsalu põhikooli ehituse algus venib

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Põhikooli ehitusplatsil laiub igav liiv ja tühi väli. Urmas Lauri

Põhikooli ehitusplatsil laiub igav liiv ja tühi väli. Urmas Lauri

Kuigi Haapsalu linnavalitsusel on uue põhikooli hoone ehitaja Nordlin Ehitus OÜga kokkulepe, et ehitus algab sel nädalal, ulub soojakut ümbritseval tühjal platsil vaid tuul.

Aselinnapea Innar Mäesalu ütles Lääne Elule, et kui ka neljapäevaks polnud ehitustegevusest mingit märki, saadeti ehitajale ametlik päring. „Küsisime eile (neljapäeval – toim.) ehitajalt selgitust, mis takistab ehituse alustamist, vastus pole meieni jõudnud,“ ütles Haapsalu linna ehitusnõunik Aivar Sein reedel.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Midagi
Midagi

Midagi on pildil valesti. Kus soojak on?

Spets
Spets

Nordlin on tubli. Põhiline on see,et moldaavlased siin ei ei ehitaks

Pook
Pook

Isegi meie poisid käivavad Faciost suure kaarega mööda. Vahetavad nime ja tüngatavad ehitusmeestega edasi. Sellepärast meie poisid enam ei ehitagi. Istume rahulikult oma territooriumil, rüüpame odavat õlut ja viina ja arutame maailmaasju.

Tubli
Tubli

Arukad poisid siis. Facios on töötegemise rõõm. Palga vastuvõtmise vaeva pole töölistel vaja näha, sellest firma vabastab.

koolijüts
koolijüts

Ei saa aru, kes hämab selle kooli valmimise tähtaegades? Ehituslepingu allkirjastasid Haapsalu Linnavalitsus ja OÜ Nordlin Ehitus 06.07.2019.a. Ehitaja kodulehelt võib lugeda, et selle koolihoone ehituse tähtaeg on 14 kuud. Samas aga aselinnapea sõnul valmib koolimaja järgmise aasta mais ning kasutusvalmis peaks hoone saama tuleva aasta juuniks. Aselinnapea ja ehitaja arvestuses on ju erinev suur lõtk, mis lepingusse sisse kirjutatud ja ehitajal pole kuhugi kiiret.

Agu
Agu

õppige ükskord ära, et kiirus pole oluline. Olulisem on kvaliteet! Mis vahet seal on mis tähtaeg või mitte. Andke ehitajatel rahulikult tööd teha. Kehtib igal alal

kõik kokkulepitu on oluline
kõik kokkulepitu on oluline

Mis vahet on, millal kool valmib? Tule taevas appi. Sigalaga võib ehk nii olla, lastel algab kool 01. september.

kodanik
kodanik

Kui sa arvestada oskad, siis ehituse lõpp 14 kuud, ei lange kuidagi 1. septembriga kokku.

kõik kokkulepitu on oluline
kõik kokkulepitu on oluline

Oskan, tänan küsimast! Just nii võib juhtuda, et enne tuleb kätte esimene september, KUI TÄHTAJAD EI KEHTI.

kodanik
kodanik

Tead sa ka, millised on ehitushanke kriteeriumid? Selle linnaviletsuse venitamise pärast on juba ehituse hind oluliselt kallinenud ja ega seetõttu ju kvaliteet paremaks lähe.

kodanik
kodanik

Facio võeti siia ehitama? No palju õnne!!!

Unustatud vana
Unustatud vana

Alltöövõtjaid on muidugi raske leida, kuna hanke võitnud ehitusfirma eelkäija on läbi aegade jätnud alltöövõtjatele maksmata.

Uunu
Uunu

Kes on Nordlini eelkäija?

Kodanik
Kodanik

Facio

Miks
Miks

Haapsalu mood – leitakse põhjusat, et mtte tööd teha, nagu Linnaviletsusgi.

wpDiscuz