7

Dirhami pood – ühekorraga kauplus ja postkontor, apteek ja pank

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Dirhami poepidaja Vjatšeslav Raudsepp. Foto: Urmas Lauri

Slava Raudsepal on seljas särk, millel on kirjas, et ta on sündinud juunis 1973. Aga see ei tähenda, et ta oleks 46aastane. Olen 20aastane ja mul on 26astane kogemustepagas. Foto: Urmas Lauri

Nukumaja mõõtu punase hoone ette voorib järjest autosid, nagu polekski see kõrvalises kohas asuv väike külapood, vaid pealinna supermarket.

On teisipäeva, 23. juuli varane pärastlõuna, aga liiklus poe ees on nii tihe, et vaata, et alla ei jää. Üks vahe pealinnaga muidugi on – poepidaja Vjatšeslav Rätsepp, tuttavatele lihtsalt Slava, tervitab kõiki tulijaid, nägu laial naerul, annab kätt ja juttu jätkub kauemaks.
„No ei tea, mul käib siin kogu aeg üks traali-vaali, kole rabelemine. Aga no tule siis, täna on sugulane abiks. Saame juttu ajada,” ütles Rätsepp, kui talle intervjuu pärast helistasin. Mõtlesin, et imelik. Kes seal külapoes ikka nii väga käib. Kohapeal selgub, et hullemini eksida polnuks võimalik.
---
Fotod: Urmas Lauri

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
olku. Slavik, tervitused sulle.Tubli oled.
olku. Slavik, tervitused sulle.Tubli oled.

3 plussi

Hea lugu...
Hea lugu...

ajakirjanikult. Mõnus lugemine. Aitüma!

Ats
Ats

Ma ei tea,kuidas ta seda teeb,aga tema poes ei ole kunagi kuivanud saiakesi ega muud kohe- kohe riknevat kaupa. Kahjuks on see väikepoodides üsna sageli esinev pahe.

Arvos
Arvos

Ühes Martna lähedases poes olid jookide külmikud välja tõmmmatud mingi aeg tagasi – larpigu ostjad sooja lurri.

Martensi talu
Martensi talu

Slavik, me armastame Sind ja Sinu poodi. Alati on hea poodi minna, täpselt nagu oma koju.
Nii kodune. Edu ja jõudu, jaksu edaspidiseks.

arvan
arvan

et mõnusamat poodi pole tervel Eestimaal. Jaksu tegutsemisel !

Fred
Fred

Lahe särk

wpDiscuz