0

Päästjad manitsevad: suvekuumuses ei tohi unustada ohutusnõudeid

Avatar

BNS

Foto: Arvo Tarmula
Foto: Arvo Tarmula

Kuna ilmateenistus prognoosib lähipäevadeks kõrgete temperatuuridega suveilmasid, panevad päästjad suvitajatele südamele, et nad ei unustaks järgida ohutusnõudeid.

Päästjate kinnitusel ei tohi lapsi jätta veekogu ääres järelevalveta. “Uppuv laps ei tee reeglina häält, sest kogu tema jõud kulub pinnal püsimiseks. Õnnetuste ennetamiseks räägi oma lapsele veega seonduvatest ohtudest ja õpeta, kuidas vees käituda. Vaata ka nõuandeid veebilehelt www.veeohutus.ee,” märgivad päästjad.

Veesõidukiga veekogule minnes tuleb alati kanda päästevesti. “Ootamatult õnnetusse sattudes on päästevesti väga raske või lausa võimatu selga panna. Peaaegu kõik veesõiduki õnnetuste ohvrid oleks elus, kui neil olnuks seljas päästevest,” selgitavad päästjad.

Purjus sõpra ei tohi vette lubada. “Sõpradega veekogu ääres viibides pea meeles, et kui tarbitakse ka alkoholi, siis ei pruugita oma võimeid adekvaatselt hinnata. Ära hüppa tundmatus kohas vette! Enne vette minekut hinda alati kriitiliselt vee temperatuuri, läbipaistvust, sügavust, voolu, lainetust, veekogu kaldaid ja põhja tüüpi,” soovitavad päästjad.

Ühtlasi tuletavad päästjad meelde, et vanusega kaasnevad terviseriskid, samuti ei ole eakam inimene enam nii kiire reaktsiooniga ja sama tugev ning hea tervisega kui nooruses. Ujumiseks tasub valida turvalised, ametliku valvega ujumiskohad, võtta kaasa ka sõber ning ujuda pigem kaldale lähemal nii, et jalad ulatuksid põhja, juhuks kui jaks lõppeb. Oma tervisesse tuleks alati suhtuda realistlikult ja füüsilisel pingutusel arvestada krooniliste haigustega.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz