Noored läänlased said rahvusvahelistel võistlustel häid tulemusi

Erki Mitman. Foto: erakogu

Eelmine nädalavahetusel oli kergejõustikus kaks rahvusvaheist võistlust, kus Eesti koondises esinesid ka noored läänlased.

Leedu linnas Šiaulais toimus Balti riikide U-18 ja U-20 mitmevõistluse meistrivõistlused, mille võitis ülekaalukalt Eesti koondis 511 794 punktiga.

U-20 neidude koondisse kuulus Audenteses õppiv Haapsalu KJK sportlane Anna-Maria Vjazemski. Tema lõpptulemuseks viievõistlus jäi 3158 punkti, mis andis 8. koha. Tema üksitulemused olid: 60 m tõkkejooks – 9,24; kõrgushüpe – 1.64; kuulitõuge – 8.49: kaugushüpe – 5.18; 800 m jooks -2.48,93. Kõrgushüppes paranes isiklik rekord 1 cm võrra, millise tulemusega jäi ta jagama 3. kohta. Tõkkejooks andis 7. koha. Nõrgaks tuleb lugeda 800 m jooksu aega, mis oli lõpetajatest 12. On, mis alale rohkem tähelepanu pühendada, kui tahetakse saada paremat lõpptuleust.

Võistluste parima tulemuse tegi U-20 seitsevõistluse võitja Eerik Haamer, kes püstitas mitmevõistluse sees vanuseklassi uueks Eesti teivashüppe rekordiks 5.40.

Edela Slovakkia linnas Šamorinis toimusid Euroopa lahtised talvised karikavõistlused heidetes. Linn on pea sama suur kui Haapsalu. Seega oleksime meigi korraldama sama tasemega rahvusvahelisi võistlusi.

Sellel võistlusel segitatakse ainult heitjate individuaalne paremusjärjestus. Eesti võistkond kompleteeritakse neist, kes on kuulunud suvel Eesti koondisse ja kelledelt loodetakse suvel häid tulemusi.

Eestit esindas seekord kaheksaliikmeline võistkond, kuhu kuulus ka läänlane Erki Mitman. Ta saavutas U-23 vanuseklassis odavistes 15. koha tulemusega 61.09. Võitis valgevenelane Alleksi Katkevits tulemsega 82.45.

Mitmani isiklik rekord möödunud aastast on 62.60.

Eesti paremaks saavutuseks jäi Martin Kupper kolmas koht kettaheites tulemusega 62.11

Euroopa talviste karikavõistluste rekorditest kuulub 2 ka eestlastele. 2009. a heitis Gerd Kanter ketast 69.70, 2014. a viskas Liina Laasma oda 63.17.

Lääne maakonna juunioride rekordiomanik kõrgushüppes Kristo Simulask (rekordkõrgus on 2.09 ja püstitatud 2016. a) õpib nüüd Oklahoma ülikoolis Eelnevalt on ta lõpetanud Audentese Spordigümnaasiumi ja õppinud Tartu Lennuakadeemias ning esindanud Tartus õppimise ajal võistlustel Tartu Kalevi spordiklubi.

Selle aasta märtsis saavutas ta USA üliõpilaste sisemeistrivõistlustel seitsmevõistlustel 5509 punktiga 13. koha. Tema üksiktulemused olid: 60 m – 7,14; kaugushüpe – 6.81: kuulitõuge – 12.52; kõrgushüpe – 2.03; 60 m tõkkejooks – 8,43: teivashüpe – 4.56; 1000 m jooks – 2.48,31.