21

Lihula gümnaasiumi direktor paneb kooli alarahastuse pärast ameti maha

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Janar Sõber. Foto: Urmas Lauri

Janar Sõber. Foto: Urmas Lauri

Seitse aastat Lihula kooli juhtinud Janar Sõber andis neli päeva enne kooliaasta algust lahkumisavalduse.

Tema viimane tööpäev Lihula gümnaasiumis on 30. september – lahkumise põhjus on ülekoormus ja kooli alarahastamine. „Ma ei jaksa enam,” tunnistas Sõber eile Lääne Elule. Sõber on Lihula koolis töötanud 13 aastat, seitse viimast on ta kooli juhtinud. „Mind ei rahulda enam see „võib-olla” – et võib-olla viie aasta pärast on raha, et saaks korda teha staadioni ja spordihoone ning koolimaja ära remontida.”

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
kadrin
kadrin

Tore, et lihulalased ja läänlased on vähemalt süüdlased üles leidnud.
Saan siit teada, et Lihula kooli probleemid algasid peaaegu, et eile, täpsemalt hetkest, kui see sai aadressiks Pärnumaa. Enne seda oli õnn.
Ilmselgelt on süüdi pärnumaalased, kes raiskasid Lihula kooli raha viimse pennini. Tohmid maakad ei tea midagi suurlinna arengust, õilsast Läänemaast ja iidsest Lihulast koos tähtsate piiskoplike regaalide ja kulinatega. Milline meeletu rikkus on Pärnumaale alatult maha parseldatud, oh õudu!

Mati
Mati

Kas Tõest kooli direktor teeks nii????Ma ei tahaks seda uskuda !

Endine õpilane, praegu lapsevanem
Endine õpilane, praegu lapsevanem

Janar Sõber on Lihula kooli süda. Kuuldes sellist uudist, olin jahmunud. Kui Sõber läinud siis ei usu, et midagi head ees ootab seda kooli. Sellise juhi lahkumine on suur löök.

endine õpilane
endine õpilane

Avaldan toetust, Sõber!

Kohalik
Kohalik

See ju selge-kui vallavanem tuleb kolkast,hakkab ka sedasamust kolgast arendama.neid juhtumeid ju ennegi olnudmissest et keskustes käib elu-olu rohkem aga oma ikka ligimel-varsti pannakse ka lasteaed proovile,sest ka selle jaoks pole raha-hakkame Lihula lapsi Koongasse vedama-kooli ja lasteaeda,milleks siinseid ylal pidada

Läänekas
Läänekas

Mis härra Pikkmets arvab?

Vilistlane
Vilistlane

Kurb, et direktor selle äratundmiseni just neli päeva enne kooli jõudis.

Lihulalane
Lihulalane

Kahju, Sõber!
Aga nii oli juba arvata! Purustame vana ja paremat uut ju ei tule. Kes tahtis sinna Pärnumaa alla minna? Otsige need algatajad üles! Las annavad aru! Rahvalt küsiti ainult valdade liitumise kohta ( või ma eksin), aga Pärnumaast nagu polnud juttugi. Kirjutan kirjale aadressi ilma Pärnumaata ja tulevad kohale küll. Lääne-Eesti sobib ka.
Kas Lihula linn ja Lihula linna lipp jäävad alles? Omal ajal sai ju linn selle ?

Lihulalane
Lihulalane

Vapp ka, selle unustasin ähmiga ära.

Arvos
Arvos

Kui kirjutad Pärnumaa aadressiks, käivad vahel su kirjad ja pakid Pärnus ära ning tihti lausa paar korda enne kui Lihulasse saabuvad.

sinisilm
sinisilm

See on nüüd Pärnumaa asi ajada,see linn on neile lähemal.Nad said poole Läänemaa jagu rikkamaks.

anonüümne
anonüümne

Tullgu uus direktor.Kõigepealt löögu rusikas lauale,muidu pole mõtet.

wpDiscuz