Valge Daami ajaks suletakse mitu tänavat

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Foto: Arvo Tarmula

keelumärk sissesõit haapsalu liiklusmärk

Foto: Arvo Tarmula

Seoses Valge Daami aja pidustustega muutub alates täna keskööst kesklinnas oluliselt liikluskorraldus – liikluseks suletakse Koidula ja Uus tänav. 

Kuna Valge Daami laat saab sel aastal olema suurem ja müügilettide rida Karja tänaval pikem kui kunagi varem, tähendab see piiratud liikumisvõimalusi autodele.
„Posti ja Karja tänav on alates Koidula tänavast kuni lossiplatsi ehk Suur-Mere tänavani kinni,“ selgitas liikluskorraldust ja lisamärkide paigaldamist haldava Haapsalu Linnahoolduse juhatuse liige Alo Lõps.
See tähendab, et Posti tänavalt Koidula tänavale siis enam keerata ei saa.

Lõps ütles, et sissesõitu keelaval märgil on ka lisatahvel, mis sätestab, et Koidula tänaval võivad parkida ainult sealsed elanikud või nende külalised. Ühtlasi muutub Koidula tänav täies pikkuses ühesuunaliseks ja Koidula tänavale pääseb ainult Metsa tänava kaudu. Lõps selgitas, et selle muudatuse põhjuseks on soov vähendada parkimiskoha otsimisel keelde eiravate külaliste hulka ja võimalikku ummikut.

„Kuna Uus tänav on soojatrassi renoveerimistööde tõttu sel ajal kinni, on tagalinna pääsemiseks kaks võimalust – kas Kreuzwaldi tänavalt või mööda Metsa ja Vee tänavat, “ rääkis Lõps.

Ümbersõite tähistavad viidad paigaldatakse alates Tallinna maantee ja Tamme tänava ristmikust. Kollased nooled koos vanalinnale viitava sildiga on väljas alates Nurme tänavast.

Liikluskorralduse muudatus kestab pühapäeva keskööni. Haapsalu kultuurikeskus ja Linnahooldus paluvad järgida ajutisi suunavaid märke ja loodavad nii linnaelanike kui ka külaliste mõistvale suhtumisele.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
26 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Huvitav,
6 aastat tagasi

kas jalgrattaga sõitja ei peagi liiklusmärke tundma. Liiklusmärkide järgi on ju täiesti võimalik sõita. Kui aga märke ei tunne, siis on muidugi raske. Mina sain küll hakkama ja pean ütlema, et asi on vägagi loogiliselt lahendatud, aga väheke peab mõtlema, vahetevahel.

Linnaviletsuse+töötaja
6 aastat tagasi

To muretsege…
Sa mine kiika Haapsalu tänavaid…sõida jalgrattaga kõik tänavad läbi…mõnda osa tehakse kevadest saadik juba…
Olen ise selle teemaga natuke kunagi kokku puutunud…isegi töölisena…
Aga see siin…pole suunaviitasid ümbersõidu korraldamisel ega midagi…igaüks vaadaku ise kuidas leiutab.

Leiutaja Lotte
6 aastat tagasi

Iga takistus teel teritab inimese mõistust ning arendab meeli. Iseloomu tugevus ei ole võime tungida läbi seinte, vaid oskus leida uksi….Sa oled vapper..raskuste kiuste sõita läbi kõik linna tänavad, see on ikka tõsine katsumus. Jätka samas vaimus.

muretsege
6 aastat tagasi

või helikopterid, ikka on teil midagi viga. Arvata on et tuul puhub või ei puhu ja päike paistab, või ei paista.Üksjagu inimesi kohe on niisugused, et kõik teevad liiga ja tahavad neile paha. Aga miks?!

Linnaviletsuse+töötaja
6 aastat tagasi

Peab ka vist uaziku muretsema..soovitavalt kollase ja hundikoeraga…

Linnaviletsuse+töötaja
6 aastat tagasi

Enda peres galaxyl vahetatud esi ja tagavedrud +tagumised amordid…suht väikese läbisõidu juures….
Võtab vinguma küll…

Taat
6 aastat tagasi

Osta kvaliteetsem auto

juss
6 aastat tagasi
Reply to  Taat

kesse loll fordi ostab?

likvidaator
6 aastat tagasi

kaotaks, ehk likvideeriks hoopis kõik tänavad haapsalus,tänavad kataks muruga, saaks rahulikult paljajalu seal jalutada, laptuud mängida , rääkimata jäätiselimpsimisest, piknikke pidada, telkida, lõkkeõhtuid korraldada ja lõkkepaistel musitseerida, iga linnakodanik saaks oma putka sinna paigutada ja meeneid sellest paradiisiaiast müüa, rääkimata lõkkel valmistatud toidust ning kõikjal ringikepslevatest kitsekestest, muru nosivatest lammastest, piima andvatest lehmadest ja vabakasvatusega kanadest, partidest ja hanedest. rahvas oleks rõõmus ja õnnelik, laulaks ja tantsiks ning viskaks tiritamme

Linnaviletsuse+töötaja
6 aastat tagasi

Teeks parem nimekirja tänavatest mida läbi kaevatud sel suvel ei ole…

Uskmatu+Toomas
6 aastat tagasi

Ehitada tuleb,pidu pidada tuleb ka,seega pole siin midagi viriseda .Karja tänav peaks üldse olema 01.05-25.08 autodele suletud hommikul kella kümnest aga ei saa sest hr.linnapea tahab ka koerale Haapsalu ilu auto pealt näidata.

Linnaviletsuse+töötaja
6 aastat tagasi

Mitu kilomeetrit ikka..kas on veel tänavat mida sulgeda???
Käige perse reformaritest lollid puugid…

rahu ainult rahu
6 aastat tagasi

oled koerast üle saanud, saad ka koera sabast. Need kinnipanekud on seotud laada lettide pikenemisega sel aastal nagu lugeda saab. Müürime sel nädalal selle valge daami ära ja siis laulab Belinda mõned laulukesed ning ongi see “jama” läbi. Toome lapsed maalt linna ning algab 9 kuud hingematvat rahu ning vaikust.

Ole
6 aastat tagasi

tervitatud! Ometi ka midagi vaimukat kohaliku kobrulehe kibestunud kommentaariumis 🙂

kodanik5
6 aastat tagasi

Lspsi ei pea viima autoga lasteaia teppi.