74

Nõva rahvas tülitseb kooli pärast

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Nõva kool Virve Tauts (4)

Nõva kooli direktor Virve Tauts. Arvo Tarmula foto

Nõva kogukonna tüli kohaliku põhikooli saatuse pärast on jõudnud nii kaugele, et sel nädalal otsustas Nõva vallavalitsus algatada Nõva kooli tegevuse üle teenistuslik järelevalve.

 „Inimestevahelised suhted,” iseloomustas juuni lõpus ametisse saanud vallavanem Kalle Saar kooli ümber käivat vaidlust. 

Nõva kogukond on kooli tuleviku pärast tõsiselt tülli pööranud. Tüli üks osapool on teinud ettepaneku kool ümber korraldada, teine pool näeb selles katset kool sulgeda. 

Ametist kõrvaldatud vallavanem Deiw Rahumägi tegi oma mõttekaaslastega ettepaneku muuta põhikool algkooliks ja integreerida see omakorda Noarootsi kooliga.

Muudatuste vajadust põhjendatakse sellega, et pärast Lääne-Nigula vallaga liitumist hakkab uus vald koolivõrku korrastama, võttes aluseks statistika. Viimane aga on Nõva kahjuks. Loe lähemalt Lääne Elu paberlehest.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
tannu
tannu

Koppelmaa Mairele ütleks vaid üht: kaevata saab ikka vaid see, kes ise süüst puhas on!

Eks
Eks

Saare Kalle võiks nüüd selgroogu omada ja välja selgitada, kas on toimunud seaduserikkumine. Otsene huvide konflikt ju lausa naerab vastu sellest kõigest. Kuidas opereerib herr Laansoo selliste andmetega? Kuidas selgitab asja proua sotstootaja?

kingpool
kingpool

sammalhabe lõhestunud? kord mina, kord meie. kumb siis nagu? mitu sind on? või esindad veel kedagi teist. kolmandat? igaüks rääkigu ikka iseenda eest, pole vaja kellegi teise sõnu omale suhu võtta ja neid tõepärase pähe maha müüa. elementaarne koolimatemaatikagi ei teeks paha. küllap nõva koolis matemaatika tunnis ühele veel koht leitaks.

uurija nõva valda
uurija nõva valda

Laanso mulajutu lk 3 punkt6 lõige b:

Valda on laekunud 15.06 “Lapsevanema mure seoses kooliga”
Kirja sisu väljendab raskust ja koolipersonali piisava ettevalmistuse puudumist.

Miks on Avaliku Teabe Seadusega kaitstud kirja sisu teada mingile suvalisele krääksujale? Nõva Vald ei pea kinni juurdepääsupiirangutest ja ei pea kinni delikaatsete isikuandmete töötlemise kohustusest! Paluks kiiremas korras võtta Vald vastutusele!

ja palju muudki
ja palju muudki

Pole see kiri ainus, mis lekkinud on. Andmete, kirjade sisu ja lepingute levitamine küla jorssidele on käinud vallal järjepidevalt ja seda juba pikema aja jooksul. Ilmselt viimane aeg andmekaitse inspektsiooni sekkumiseks.

Kuidas siis nii?
Kuidas siis nii?

et inimese tehtud avaldus lehvitatakse terve Eesti ees laiali. Kes julgeb veel valda abi saamiseks pöörduda kui kohe arutatakse seda terve külaga ja ei tea veel kellega.

naaber
naaber

Mis püha paik see Nõva selline on, et reformierakonna maaelu väljasuretav poliitika seda tabama ei peaks? Võtke kui paratamatust.

Oijah
Oijah

Nõva valla viimased hingetõmbed. Parem õudne lõpp kui lõputu õudus. Head teed!

sa
sa

loe ülevalt poolt
laansool ühenduslüli(d) vallaga olemas

mäe pealt
mäe pealt

Lugesin ka hr Laansoo memuaare ja tundub,et härra omab teavet, millele on kehtestatud avaliku teabe seaduse järgi juurdepääsupiirangud! Kes on see isik või isikud, kes vallast säärast infot välja jagavad? Kriminaalne lõhn juures. Paluks uurida!

suvitaja
suvitaja

Nõval on väga ilus koolimaja. Kurb kui see lihtsalt ühe-kahe indiviidi ärihuve teenima pannakse.

Tamme
Tamme

huvitav, et kooli reformimise vajadus järsku samal hetkel tekkis kui Deiw Rahumägi lahkumisavalduse kirjutas. Kus see Laansoo oma vajadustega siis varem oli? Pold varem mingit reformi vaja, kõik oli kiiduväärt. Ja pole see Laansoo härra mitte esimest päeva Nõval.

wpDiscuz