Vastukaja: Omniva pole Vormsisse asendustöötajat otsinud

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Omniva

Vormsi vallavalitsuse kinnisvaraspetsialist Valvi Sarapuu pole rahul Omniva pressiesindaja Mattias Kaivi kommentaaridega Vormsi postiteenuse kohta 6. juuli Lääne Elus ilmunud artiklis „Vormsilastel tuli Haapsalus paki järel käia”.

Sarapuu sõnul ei vasta tõele Kaivi väide, et puhkavate postitöötajate asemele on püütud asendajaid leida, kuid see pole õnnestunud. Sarapuu ütles, et uuris Vormsi postkontori töötaja puhkuse ajal postiljoni ülesandeid täitnud inimeselt, kas talle on pakutud ka postkontori tööd, ja sai vastuse, et seda ei ole tehtud. „Vaevalt siis kellelegi teisele on pakutud. Ka vallast pole küsitud, kas on kedagi soovitada. Ühesõnaga, ma ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kellele on asendamist pakutud,” kirjutas ta.

„Omniva on ettevõte, kes peab hoolitsema selle eest, et kõik saadetised jõuaksid adressaadi kätte, ja ta võtab ju saatmise eest tasu,” kirjutas Sarapuu.

„Asja juures on kõige koomilisem, et kui üks Haapsalus asuva riigiasutuse töötaja läks Haapsalus Nurme tänavale postkontorisse, andis seal paki ära, et see saadetaks Vormsi postkontorisse, siis sealsamas Nurme tänaval tõsteti pakk ühest riiulist teise ja teatati saajale, Vormsi vallavalitsusele, et peaks nüüd sealtsamast paki kätte saama, kus see posti pandi,” jätkas Sarapuu.

Sarapuu lisas, et esmaspäeval alustas Vormsi postkontor taas tööd ja eks siis paista, kas pakk toimetatakse lõpuks saarele või saadetakse paki saatjale teade, et saaja ei tulnud pakile Nurme tänavale järele. „Siis saadetakse pakk saatjale tagasi, ehk siis saatja läheb Nurme tänavale pakile jälle järele,” kirjutas ta.

8 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Tiina
5 aastat tagasi

Asendamine tähendab ka pikajalist õpet, arvutimaailm, lisaks juhiload, saare talude ja elanike tundmine ja muudki. Kellele meeldib suvel töötada? Ikka puhata on mõistlik. Inimlikku arusaamist ja mõistmist on vaja.

vaja teha
5 aastat tagasi

Kuidas on võimalik, et ei leia suvel kedagi asendama panna?????

Tšiki briki
5 aastat tagasi

Riigiasutuse töötaja sõitnud ise Rohukülla ja küll oleks paki üleviijaid ka leidunud. Egas praamid tühjalt sõida.

Jens
5 aastat tagasi

Palju maksma…? Miks ma pean leiva, piima, vorsti, saapapaari, pesupaari eest nii palju maksma? Just ongi see Vormsi kui saare eripära, et siin ei ole võimalik kõik, mis suurel maal. Juuksuritoolist (kord kahe kuu jooksul) pean ma juba järgmiseks korraks ettekirjutama ehk ka helistama, tahtes mõnest kaugemast külast sadamasse sõita, vahel ka sadamast ära, pean bussijuhile ettehelistama, kauplusest mõnd suuremat ostu soovides, annan neile soovi edasi, digiretsepti kinnitust pean ootama mõne päeva, ravimi kättesaamist veelgi kauem, taarat saan kaupluses äraanda kord nädalas – see on saareelu ja kõik küsimused saavad aetud üheskoos läbirääkides, häid võimalusi leides ja mõistmises. Olen jäänud… Loe rohkem »

Tiina
5 aastat tagasi
Reply to  Jens

Ometi leiti üks teema, mille kallal jaurata. Valla liige esiotsas?? Oli pakis vorstijupp, mis rikneb?

Kodanik
5 aastat tagasi

Ei ole ka mina näinud ühtegi kuulutust, et Vormsi otsitakse. Igale poole mujale kül. Omniva peaks pillid kotti panna. Võik mõni uus firma tulla.
Keegi ei soovigi sinna kirjakandjaks minna, sest päevad on pikad ja tasu olematu.

kass
5 aastat tagasi

tavaline kiri, hind 0,65 senti võib olla lausa 250 grammi.

.
5 aastat tagasi

Omniva on täiesti mõttetu firma. Kas olete mõelnud, miks peab kirja saatmise eest nii palju maksma? Aga seepärast, et kiri võib olla kuni 100 gr raskune. Tahaks näha, kes nii raske kirja valmis kirjutab. Aga raha tuleb.