0

Sulailmad tõid kruusateedele massipiirangud

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Massipiirangud

Viimaste nädalate sulailmad on viinud riigi kruusateed piirkonniti olukorda, kus autode liikumine on raskendatud, keerulisem on olukord Lääne-Eestis, teatas maanteeamet.

Kruusateede muldkehade alumised kihid on kohati veel jääs, ülemine kruusakiht aga sulamas või sulanud ja veest läbi imbunud. Üleval olev vesi ei pääse allapoole ning tihti ka mitte külgsuunas välja voolama. Praegune olukord on sarnane teede kevadise lagunemisega.

Metsa- ja turbaveo ning muude raskete vedude mõjul võivad kruusateed veelgi rohkem kahjustatud saada ja kaotada kandevõime täielikult. Seetõttu on paljudel riigiteedel piiratud raskete veokite liikumist, mille eesmärk on teede ulatusliku kahjustamise ärahoidmine.

Praeguseks on ligi 900 kilomeetril riigiteedel kehtestatud massipiirangud, mida saab jälgida rakendusest Tark Tee https://tarktee.mnt.ee/ nii kaardi kui ka tabeli kujul.

Maanteeamet püüab teede seisukorda parandada, kuid enne hööveldamisega alustamist tuleb enamasti ära oodata teepinna tahenemine, sest märja kruusakihi liigutamine ühest tee äärest teise ei anna oodatud tulemust.

Kai Simson
Maanteeameti pressiesindaja
 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz