0

Läänemaa neiu kuulutati Eesti parimaks noortalunikuks

Rauno Pukk

Rauno Pukk

raunopukk@gmail.com

Dirgis Jõemaa. 

Parimaks noortalunikuks tunnistati Läänemaa neiu Dirgis Jõemaa, kes pälvis ka parima noore taluperenaise tiitli. Teise koha sai Jessika Kull. Kolmandale kohale tuli Meelis Lindret.

Järvamaa kutsehariduskeskuse õpilase Dirgis Jõemaa sõnul tuli nii parima noortaluniku kui parima noore taluperenaise tiitli võitmine talle ootamatult, kuigi põllumajandusega on ta kokku puutunud varasest noorusest. „Läksin põllumajandust  õppima, sest perel on veisekasvatustalu,“ rääkis Dirgis Jõemaa. „Soovitaksin kindlasti inimestel kaaluda maale elama asumist – siin on tore ja rahulik, igaüks saab endale ise toitu kasvatada ning kõik on puhas.“

Võistluse peakorraldaja, Järvamaa kutsehariduskeskuse põllumajandusõppe osakonna juhataja Külli Marrandi sõnul on maamajandusega seotud erialad noorte seas endiselt populaarsed. „Vaatamata keerulisele ajale näevad noored põllumajandusel perspektiivi ja enda jaoks selles tulevikku,“ ütles Külli Marrandi. „Maaettevõtjana tihedas konkurentsis hakkama saamiseks on vaja üha mitmekülgsemaid teadmisi kõige kaasaegsematest töövõtetest, aga ka julgust enda proovilepanemiseks. Kutsevõistlus andis noortele kindlasti nii väärtusliku kogemuse kui enesekindlust uuteks väljakutseteks.“

Parima noortaluniku tiitlit püüdis kokku 25 võistlejat Järvamaa kutsehariduskeskusest, Olustvere teenindus- ja maamajanduskoolist ning Eesti maaülikoolist.

Noored panid proovile oma teadmised ja oskused kümnel võistlusalal: väetiste külvinormi arvutamine, või valmistamine purgis, koduloomade ja -lindude sõnniku tundmine, veiste eluskaalu määramine, traktori täpsussõit, põllu suuruse määramine sammudega, ajalooliste tööriistade tundmine ja viljakoti kaalumine, lillede istutamine kasti, lüpsimasina hooldus ja põllutööriistade haakimine traktorile.

Noortaluniku kompleksvõistlust korraldas Järvamaa kutsehariduskeskus koostöös maaeluministeeriumi ja sihtasutusega Innove.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Mari
Mari

Paberkandjal on nüüd olemas jutt Dirgise isiksusest.:)

Nàgija
Nàgija

Esikoht on tore ja neiu ilmselt tubli, ainult agjakirjanik on kas laisk vòi asjatundmatu, kes ei osan6d vàlja tuua vòitja isiksust ning konkreetseid tulemusi mis tòi esikoha

Dirgis Jõemaa
Dirgis Jõemaa

Mina olen oma ilusa nimega väga rahul. !! Nimi ei riku inimest, vaid inimesed oma nime.

lugeja
lugeja

Hei sina “vaataja” sul kindlasti lehma nimi 🙂

vaataja
vaataja

Miks küll noorele neiule koera nimi on pandud.

:D
:D

:D:D

wpDiscuz