0

Läänemaa riigiteed saavad uue hooldaja

Lehte Ilves

Lehte Ilves

lehte@le.ee

lumesahk Valgeväljal 2016

Täna oli Lääne Teede sahajuhil Maido Aasal tööd palju, sest lund sadas vahet pidamata. ARVO TARMULA

Läänemaa riigimaanteid hakkab 1. veebruarist hooldama OÜ Warren Safety ja Leonhard Weiss Viater Ehituse AS, kelle ühispakkumus võitis sellekohase riigihanke.

Läänemaa riigimaanteede hooldamiseks sõlmitud leping kestab 30. septembrini 2021, ütles maanteeameti hooldeosakonna juhataja Rain Hallimäe.

Läänemaa riigiteede hooldusele konkureeris viis firmat, teiste seas ka praegune hooldaja Lääne Teed. Juhataja Märt Järvik ütles, et ettevõte kaotas olulise osa  töö mahust. Uues hankes oli ühe aasta maht ilma käibemaksuta natuke üle miljoni euro. Lääne Teed on Läänema riigiteid hooldanud 2012. aastast.

„Ettevõte töötab edasi ja kohaldub uue  olukoraga,” ütles Märt Järvik tuleviku kohta. Praegu on Lääne Teedel tänavate hooldusleping Haapsaluga. See lõpeb sügisel. Järviku sõnul ettevõttel muid suuri lepinguid ei ole.

Järviku sõnul peaks 1. veebruarist teede talvine seisund  paranema, sest veebruarist hakkavad kehtima uued nõuded. Muu hulgas ei tohi Tallinna ja Risti-Virtsu maanteel olla rohkem lund kui 4 cm, soolaga segatult kuni 2 cm. Varem oli ette nähtud aeg, mille jooksul mingi kategooria tee pidi olema puhtaks lükatud. Järviku sõnul tähendab see pidevat sahkamist.

„Kui täna (teisipäeva öösel vastu kolmapäeva – toim) öösel sadas paarkümmend sentimeetrit lund, pidanuks sahk lükkama vähemalt viis korda või rohkemgi,” pakkus Järvik.  „Varem oli 4-5 tundi aega, nüüd ei ole aeg üldse tähtis.”

Riigimaanteid on Läänemaal umbes  750 km.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Pidev liikleja
Pidev liikleja

Lääne Teed oli väga hea hooldaja. Mul on kahju.

väga.......
väga.......

kölavad nimed nendel firmadel,aga tegusid seal taga on kindlasti vähe.Kui kuulda teemeeste halamist,et see tõõ ei tasu ära,siis paneb imestama,et konkureerijaid ikka leidub,kes peavad ilma rahata ja heast tahtest meie teid hooldama.

küsimus Paliverest Maidu´le
küsimus Paliverest Maidu´le

KAS täna hommikused surnukssõidetud kaks kitse maantee sõidurajal olid ka sahajuhi kiire töö tulemus , või ? Oleks võinud need kitsed täna hommikul kella 6 ajal tee pealt ära koristada , aga mitte jätta need maanteele ! Tekkis VÄGA OHTLIK OLUKORD , kus sõiduauto sai kannatada !

herr+Ligi
herr+Ligi

ehk siis Harjumaa firma pani kohalikelt töö pihta.

wpDiscuz