Peetrike sõidab uuel marsruudil

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Haapsalu lõbusõidurongi Peetrikese marsruut täienes ja sinna lisati ka promenaad.

„Promenaadi kavasse võtmine oli meil juba algselt plaanis,” ütles Läänema muuseumide juhataja Anton Pärn. “Paraku toimusid kuni viimase ajani Väike-Mere tänava plaatimistööd, mis äsja lõppesid.”

Nüüd, kui tänavatööd on lõppenud,  saab Peetrike sõita piki promenaadi serva Väike-Mere tänaval. 

“Kuna Promenaad on ka üks Haapsalu olulisemaid vaatamisväärsusi, siis nüüd saab külastaja veelgi ruumilisema tervikpildi ajaloolisest Haapsalust,” ütles Pärn ja lisas, et nad on kavandanud Peetrikese kui huvirongi kasutamist erinevatel marsruutidel, millest mõned hakkavad olema temaatilised. 

"Peetrike on väga populaarne," teatas Haapsalu avalike suhete spetsialist Tõnu Parbus linnavalitsuse pressiteates. "Raudteejaamast sõitu alustaval ning linna tutvustaval Peetrikesel täitus eile esimene töönädal. Nädala jooksul sõitis rongiga 1841 inimest mis teeb keskmiseks sõitjate arvuks päevas 260 inimest."

Kõige rohkem reisijaid sõitis Parbuse sõnul Peetrikesega reedel – kokku pea 400 inimest. Tarvis oli teha ka lisareise, kuna sõita soovijaid oli väga palju.

Haapsalu ratastel rongi ostu jaoks riigieelarvest raha tuua aidanud riigikogu liikme Lauri Luige sõnul on väga positiivne, et rong Haapsalus nii hästi vastu on võetud.

"Rong Peetrike on suurepärane turismiatraktsioon ning haapsallaste ja läänlaste jaoks märgilise tähendusega, kuna paljude soov on, et rong hakkaks taas pealinna ja Haapsalu vahel ka mööda rööpaid sõitma,“ vahendas Parbus Luige sõnu.

Fotod: Arvo Tarmula

peetrike peetrike2 peetrike3 peetrike4 peetrike5

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
12 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Gen.
9 aastat tagasi

Tore rong jah ning pidevalt täis kah. Huvitav,kas sellel häda pidur ka on ??

hiidlane
9 aastat tagasi

No ma ka ei saa aru mida need läänlase muudkui kiunuvad-küll ei ole rong hea,aurulav on paha-paha,küll raisatakse raha jasada muud häda.olge rõõmsad et teil nii ilus linn on ja leidub veel hullumeelseid tegijaid kes midagi põnevat linna heaks välja mõtlevad.Saate sellest aru.

ja hästi läheb
9 aastat tagasi

Haapsalu linnal ja tänu sellele ka haapsallastel. Käisin täna bluusil ja täielik kaiff. Vanalinn elas. Kohvikud, melu. Kõik see mida käiakse kalli raha eest kusagil vahemere ääres otsimas on meil omal tegelikult kodus olemas. Kahjuks ka virisejad…

...
9 aastat tagasi

LÄÄNLASED…
need oskavadki ainult vinguda ja kadetseda…kui kellelgi hästi läheb…

J.K.
9 aastat tagasi

Täpselt minugi mõtted ühinevad väikelinna sobiv kirjutajaga. Täna oli nii vahva Viigi ääres lehvitada rongile, hea ja tore tunne oli. Vot. Kes uriseb, see urisegu.

väikelinna sobiv
9 aastat tagasi

Eluaeg läänemaal elanuna tunnistan, mulle see atraktsioon tõesti meeldib. See sobib Haapsallu ja leiab kasutust. Mina ei näe probleemi selles, kes kui palju raha leidis või kes oleks võinud leida. Fakt on see, et rong sõidab, rahvas on peal ja järelikult meeldib sõitjatele, lapsed lehvitavad sealt autodele ::)). Väga vahva vaadata sõitmas mööda Lahe tänavat mere äärest ja siis pööramas Uus-Saadama poole Vähem irinat – pikem samm! (öeldakse küll natuke teisiti)

m
9 aastat tagasi

Tahaks hirmsasti iririseda.Millest jälle?

Hollallaa
9 aastat tagasi

Kelle kaukasse siis ikkagi raha laekub? Annab Sukles teada, et linnakassa täitub ka rongi kasutusele võtuga ja hr Pärn hõõrub käsi – oh, kui hea…

Vallo
9 aastat tagasi

Aitah Lauri Luik selle linnale annetatud raha eest. See on õige riigikogu liige kes üle poole aastapalgast annab linnale, et rahvas ja turistid saaksid rõõmu tunda. Kahjuks meil teisi selliseid poliitikuid ei ole. Mina annan oma hääle ja soovitan ka teistel oma hääle anda LAURI LUIGELE!

Vallole
9 aastat tagasi
Reply to  Vallo

Ja sa, tobuke, ikka usud, et andis oma palgast. Ei-ei! Tal on veel vanast ajast kuldmünte, mida sellistel vajalikel hetkedel saab maha müüa. Tõnu Parbus on tõepoolest üsna tugev spetsialist parteikäskude täitmise alal, mis siis et vastava hariduse ja töökogemuseta.

kodanik
9 aastat tagasi

pidage, pidage, nimetate Parbust spetsialistiks???

teine kodanik
9 aastat tagasi
Reply to  kodanik

Olen nõus, Tõnu-Kolga-Parbust oleks küll liig spetsialistiks kutsuda, pigem on tegu agara reformierakonna noorpoliitikuga.