1

Loomakaitse selts kutsub üles lemmikuid suvekodust kaasa võtma

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Eesti loomakaitse selts korraldab neljandat aastat varasügist kampaaniat, mille raames pannakse inimestele südamele oma lemmikloomi suvekodudest endaga kaasa võtma ning märkama mahajäetud lemmikloomi.

“Eestis on jätkuvalt probleemiks lemmikloomade hülgamine suvilatesse. Inimesed võtavad suve alguses suvilasse oma puhkuseperioodiks koera- või kassipoja, kuid hülgavad looma suvilast lahkudes,” selgitas Eesti loomakaitse seltsi juhatuse liige Tania Selart. “Hea meel on aga tõdeda, et seltsi infotelefoni statistika põhjal on selline trend languses. Võrreldes eelmise aastaga oleme sel aastal saanud vähem teateid suvilatesse ja maakodudesse maha jäetud loomade kohta.” Selart lisas, et hülgamise tulemusena tekivad kasside kolooniad, levivad haigused ning loomad kannatavad ja paljud neist surevad.

Seltsil kulub aastas kümneid tuhandeid eurosid vastutustundetute loomaomanike poolt hüljatud loomade päästmiseks ja abistamiseks. “Eestis on loomade hülgamine seadusega keelatud ja kriminaalkorras karistatav,” märkis ta. “Seni aga, kuni Eestis ei kehti üleriigiline kohustus lemmikloomade kiipimiseks ja registrisse kandmiseks, on hülgajaid pea võimatu tabada, rääkimata nende vastutusele võtmisest,“ kirjeldas Selart olukorra keerukust.

Eesti loomakaitse selts kutsub kodanikke üles printima välja “Suvi läbi. Asjad pakitud. Kõik pereliikmed kaasas?” kampaania flaiereid, jagama neid oma kodukohas ning postitama kuulutustetahvlitele. Flaiereid jagavad üle Eesti ka seltsi vabatahtlikud. Kõik materjalid on allalaetavad aadressil http://www.loomakaitse.ee/?q=node/1237. Kampaaniat tutvustavat videoklippi näitab Tallinna TV ning audioklipp jookseb septembri lõpuni Eesti Rahvusringhäälingu raadiokanalites.

Selts kutsub ka kõiki omavalitsusi üles osalema kampaanias ning levitama teavet kohalike elanike hulgas. Samuti soovib selts omavalitsuste kõrgendatud tähelepanu seoses hüljatud ja hulkuvate loomadega ning taolistel juhtudel ka kiiret reageeringut loomahülgajate kindlakstegemisel ja loomale abi osutamisel.

2013. aasta esimesel poolel nõustas ja lahendas Eesti Loomakaitse Selts 2290 infonumbrile ja – meilile saabunud juhtumit, mis teeb keskmiselt 13 juhtumit päevas. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, mil poolaasta teadete arv oli 1881, kasvas teadete arv käesoleval aastal 409 teate võrra ehk 22 protsenti. Laekunud abipalvete nõustamise ja lahendamise tulemusena sai ELSi poolt aasta esimesel poolel otsest rahalist abi enam kui 600 looma 22 000 euro ulatuses.

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) on loomasõpru koondav mittetulundusühing, mille missiooniks on abi vajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine, loomasõbraliku eluviisi edendamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine. Seltsil on üle Eesti ligi 550 liiget. ELS on rahvusvaheliste loomakaitse organisatsioonide Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals (RSPCA), World Society for the Protection of Animals (WSPA), Euroopa Liidu juures tegutseva lobiorganisatsiooni Eurogroup for Animals ja European network to END the keeping of wild animals in CAPtivity (ENDCAP) võrgustiku liige.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
christian louboutin decollete
christian louboutin decollete

red sole shoes ireland Loomakaitse selts kutsub üles lemmikuid suvekodust kaasa võtma | Lääne Elu
christian louboutin decollete http://tricountytraffic.net/images/indexN.asp?id=4212

wpDiscuz