0

Matsalu filmifestival käis Washingtonis

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Matsalu filmifestivali esitlust kuulas suur hulk huvilisi. Foto erakogu
Matsalu filmifestivali esitlust kuulas suur hulk huvilisi. Foto erakogu

Matsalu loodusfilmide festival esitles end kolme filmiga Washingtonis keskkonnafilmide festivalil peaaegu täismajale.

Mere taha kaasa oli võetud 2010. aasta Matsalu festivali Grand Prix’ võitnud Joosep Matjuse „Vanamees ja põder”, Vasili Sarana „Muskusveise tagasitulek” ja „Retk Leena lättele”.

Esitleti neid Washingtoni Carnegie’i teadusinstituudi suures saalis 17. märtsil.

„Soliidne koht. Publikut oli rohkesti, 100–150 inimest,” sõnas Matsalu loodusfilmide festivali direktor Tiit Mesila.

Mesila ütles, et erinevalt Eesti publikust on ameeriklased altid esitama küsimusi. Filmi „Vanamees ja põder” kohta uuriti, kuidas loomadele nii lähedale saadi, „Muskusveise tagasituleku” kohta, kas loomad on aklimatiseerunud.

„Päriti ikka ühte ja teist. Oleme väga rahul, kuidas meid vastu võeti,” sõnas Mesila.

Mesila sõnul ei ole Washingtoni keskkonnafilmide festival eriti suur. „Pole suurem kui Matsalu, 190 filmi, aga saale see–eest oli 75,” ütles Mesila.

Festivalile sõideti selle asutaja, festivali presidendi Flo Stone’i kutsel.

„Olime 2011. aasta oktoobris koos Jerevani loodusfilmide festivali žüriis. Sügisel saatis Stone’ meile kutse, et tulge, ja saigi mindud,” sõnas Tiit Mesila.

Washingtoni festivalil tekkis uusi kontakte, jagati Matsalu festivali ingliskeelseid flaiereid, iga päev olid vestlusringid.

„Nagu festivalidel ikka,” ütles Mesila.

Washingtoni keskkonnafilmide festivali peeti 21. korda.

Matsalu festivali esindajad olid kohapeal 15.–19. märtsil.

Festivalil käisid Tiit Mesila, esitletud filmide produtsent Riho Västrik ja Vasili Sarana montaažirežissöör Liina Triškina.

Matsalu festivalile on registreerimine märsti keskelt avatud.  Tiit Mesila ütles, et mere tagant koju jõudnud, avas ta arvuti ning leidis, et esimesed kaheksa osaleda soovijat on endast juba märku andnud.m

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz