2

Lihulas tuleb doonoripäev

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

26. novembril oodatakse nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama Lihula kultuurimajja (Tallinna mnt 1a) kell 11.00-15.00.

Viimati käis Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskus Lihulas 15. augustil, mil doonoripäeva külastas 58 inimest. Verd annetas 51 inimest, esmaseid doonoreid oli üks.

„Meil on väga hea meel, et Lihulas on nii palju püsidoonoreid, kes regulaarselt verd loovutamas käivad. Teie abi on meile väga tähtis,“ sõnas Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.

Lomp ütles, et Lihula doonoripäevale väga oodatud ka kõik need inimesed, kes veel doonorid ei ole, kuid tahaksid samuti head teha.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta.

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.

Lisainfo: ja Facebookis fännilehel „Doonorid ja Sõbrad“.

Tule doonoripäevale ja tee elu suurim kingitus!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
complete currency trader bonus
complete currency trader bonus

Im obliged for the article. Will read on…

online business
online business

Thanks for the post.Really looking forward to read more. Cool.

wpDiscuz