Tulemusi ruudulise laua äärest

Kuvatud 3 pilti, galeriis pilte: 9

Läänemaa kabeklubi ei jäänud pärast Eesti meistrivõistluste korraldamist aprillis kiidusõnadele ja loorberitele puhkama.

Pärast suvevaheaega käisid Läänemaa kabeklubi kabetajad 7. juulil Hiiumaa 28. lahtistel esivõistlustel. Hiiumaa meistriks tuli kohalik suurmeister Raivo Rist, teiseks meistrikandidaat Saaremaalt Rein Kirst, kolmandaks meistrikandidaat Tallinnast Taivo Rist, neljandaks Haapsalu linna meister Renee Pajuste. Kuuendale kohale tuli meie parim naine Marina Ivanovitš. Läänemaa kabeklubi parimad noored Dan Taidla ja Ketlin Õunap jäid jagama 11.–12. kohta.

14.–15. juulil käisid meie naiskabetajad Pärnus Erna Sauga XXVI mälestusturniiril, kus Marina Ivanovitš jäi jagama 1.–2. kohta kohaliku meistrikandidaadi Juta Raudsepaga.
Meie teine esindaja Viive Pärna tuli 8. kohale. Tüdrukute arvestuses tuli Leanika Pärna neljandaks, Laura Latik kuuendaks ja Merlin Murumäe seitsmendaks.

Polina Sergi mälestusturniiril rekordarv osalejaid

8. septembril korraldasime III Polina Sergi mälestusturniiri, kus osales üle Eesti rekordarv mängijaid – 24, sh 9 naist ja 15 tütarlast. Võistlema olid tulnud naiste ja tütarlaste parimad mängijad. Mängud toimusid nagu eelmine kordki Haapsalu sotsiaalmajas, vaadata sai näitust Polina Sergi tegevuse kohta, võistlused avas spordiliit.

Läänela esimees Ülle Lass avaldas heameelt tütarlaste osavõtu üle, võistlejaid tänas ja avaldas heameelt aktiivse osalemise üle Polina tütar Valli Ilumäe-Serg.

Võistlused võitis Eesti meistrivõistluste kolmas, meistersportane Piret Viirmaa Paidest, teiseks tuli Marin Ivanovitš Läänemaalt ja kolmandaks eelmise aasta võitja Janne Mumme Nõmmelt. Eesti meister Kaari Vainonen jäi neljandaks, Viive Pärna Taeblast tuli kuuendaks.

Tüdrukute arvestuses tulid esimeseks Lasnamäe mängijad Anneli Trees ja teiseks Britta Koorem, kolmanda koha võitis Ketlin Õunap Haapsalu gümnaasiumist.

Eesti meistrivõistlustest minikadettidele võttis osa 16 kabetajat Läänemaalt, tüdrukutest oli meie parim Ketlin Õunap (HG) 4. kohaga, medali saamist segasid kaotused Eesti meistrks tulnud Britta Kooremile ja teise koha võitnud Karmen Vagulale. Andra Reidla (Uuemõisa algkool) sai 8. koha – hea tulemus esmakordselt suurturniiril mänginud sportlasele. Laura Latikule tuli (HG) 12. koht, Annabel Pindmaale (Uuemõisa algkool) 16. koht, Andrea Ojamule (HG) 19. koht, Anna Maria Trauserile (HG) 20. koht ja Mona Liinatile (Uuemõisa algkool) 22. koht.

Poistest oli parim Dan Taidla (Uuemõisa algkool) 5. kohaga (3.–6. koha jagamine, medali saamist segas 1. vooru kaotus turniiril 11. tulnud mängijale). Kiitma peab ka Kermo Ilaud (Uuemõisa algkool), kes saavutas 50% võimalikest punktidest ja tuli 18. kohale. Tublid olid Devid Tagirovs oma 20. kohaga ja Anet Markus (HG) 21. kohaga, kes said ka 50% punktidest.

22. kohale tuli Keio Laursoo (Uuemõisa algkool). Kert Kallas, Romel Rautam (Haapsalu gümnaasiumist), Reio Kaldoja, Uku Tikerpuu ja Reio Ilau (Uuemõisa algkoolist) jagasid kohti 25–31. Tulemustega tuleb rahule jääda – esmakordselt mängisid nemad Eesti meistrivõistlustel ja endast kolm aastat vanematega.

Läänemaa kabeklubi soovib noorkabetajatele jätkuvat indu treeninguteks.

Järgmine turniir, III Uno Lintsi mälestusturniir, toimub 20. oktoobril kell 11 Haapsalu sotsiaalmajas.

Toredate kohtumisteni ruudulise laua taga!

Kalev Randlaine,
Läänemaa kabeklubi

Kaberingid töötavad:

* Teisipäeviti Haapsalu gümnaasiumis kella 13–16, treener Kalev Randlaine,
* Noortemajas Kastani tn 7 teisipäeval, neljapäeval, laupäeval kell 18, treener Marina Ivanovitš.
* Teisipäeviti ootame täiskasvanuid kabetajaid mängima ja maailma asju arutama Haapsalu sotsiaalmajas Kastani tn 7 kell 18, treener Haapsalu linna meister Renee Jaaniste.
* Reedeti kell 13–15 töötab kabering Uuemõisa algkoolis, treener Kalev Randlaine.