HÕFF liitub Euroopa fantaasiafilmifestivalide föderatsiooniga

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalist saab järgmisest aastast maailma suurima žanrifilmide festivale ühendava Euroopa fantaasiafilmifestivalide föderatsiooni (EFFFF) uus kaasliige.

Euroopa fantaasiafilmifestivalide föderatsioon on tegutsenud 16 aastat ning ühendab 21 festivali Euroopast, Aasiast ja Põhja-Ameerikast. HÕFF hakkab seisma kõrvuti mitmete mainekate pika ajalooga žanrifilmifestivalidega nagu Sitges, Brüssel, Neuchâtel jt. Meie lähinaabritest kuuluvad võrgustikku Espoo ja Lundi filmifestivalid.

Föderatsiooni eesmärgiks on tutvustada ning hoida Euroopa fantaasia, ulme- ja õuduskino traditsiooni ning tõsta esile linateoseid, mis suudavad pakkuda konkurentsi Ameerika kommertskinole.

Selleks annab rahvusvaheline žürii igal föderatsiooni kuuluval festivalil Kuldse Méliès’ võistlusprogrammi raames auhinna (Méliès d’Argent) parimale täispikale mängufilmile ja parimale lühifilmile, mis omakorda esitatakse oma žanri aasta parima Euroopa lühi- ja mängufilmi kandidaadiks. Kord aastas, mainekal Sitgesi filmifestivalil toimuval galal kuulutatakse esitatud filmide hulgast välja Euroopa aasta silmapaistvaim lühi- ja mängufilm, mis pärjatakse Méliès d’Ori nimelise auhinnaga.

Hinnanguliselt külastab aastas föderatsiooni kuuluvaid festivale üle 600 000 inimese.

“Méliès’ föderatsiooniga liitumine on justkui restoranimaailmast tuntud Michelini tähe saamine, mis annab tunnistust HÕFFi kõrgetasemelisest korraldusest ja programmist, mille nimel oleme festivali meeskonnaga aastaid pingutanud,” selgitab Méliès’ föderatsiooniga liitumist HÕFFi senine juht Sten Saluveer. “Maineka festivalide liiduga liitumiseks ei piisa suurest rahakotist ega publiku arvust, vaid festival peab olema lisaks suurepärasele programmile ja korraldusele ka regiooni visiitkaardiks, mida HÕFF käesoleval hetkel ongi.”

“Méliès’ga kaasas käiv hüppeliselt suurenev rahvusvaheline tuntus ning usaldus aitab kindlustada, et Haapsallu jõuaksid juba tuleval aastal kuulsamad staarid ja võimsamad filmid, samuti võistlusprogramm ning auhinnaline publikupreemia,” lisab HÕFFi praegune tegevjuht Maria Reinup. “Usume, et HÕFFi fänne peaks üdini rõõmustama, kui nende lemmikfilm läheb kandideerima parima Euroopa fantaasiafilmi auhinnale”,

Möödunud HÕFFil linastus 19 täispikka mängufilm ja saavutati uus publikurekord – üle 2800 külastuse. Filmiprogrammis linastunud “Raudtaevas” (“Iron Sky”, Soome, 2012) ja “Head und” (“Sleep Tight”, Hispaania 2011) kandideerivad 2012. aasta Euroopa parima fantaasiafilmi auhinnale.

8. HÕFF ootab filmisõpru Haapsallu 2013. aasta aprilli viimasel nädalavahetusel.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments