Lääne Elu paberleht 11. veebruaril

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

* Koolireformi ette valmistav Lihula vald ja koolijuhid allkirjastasid kolmapäeval kokkuleppe, mille järgi suletakse tõenäoliselt sügisest Tuudi kool; Kasari põhikool jätkab algkoolina.

* Kui paaril varasemal aastal oli Risti vald väga suures kitsikuses, siis hästi laekunud tulumaks ja õigel ajal rakendatud kokkuhoiumeetmed lubavad tänavust eelarvet suurendada ja tõsta palka.
„Vald on langusest üle saanud,” ütles Risti valla pearaamatupidaja Piret Zahkna.
Mullu laekus tulumaksu kavandatust 8 protsenti rohkem, kuid selle aasta eelarve on vaid paar protsenti suurem.
Eelarve on väga konservatiivne, sest rahandusministeeriumi prognoosi kohaselt võinuks eelarve tulumaksu laekumine olla isegi 8 protsenti suurem, selgitas Zahkna.

* Kuuendat aastat käib mõniteist Kirbla inimest Haapsalus kohtu vahet, et kätte saada oma karistus või õigeksmõistmine.
Üle kivide ja kändude käinud kohtuprotsessis jõudis üks kohtunik pensionile minna, nii et läinud aastal võttis asja üle Saaremaa kohtunik.
Eile oli Haapsalu kohtumaja suur saal Kirbla rahvast taas peaaegu täis. Kui protsessi alguses oli osa kohtualuseid vahi all, siis nüüdseks on kõik vabad inimesed.
Üks põhjus, miks õigusemõistmine on nii pikalt veninud, on kohtualuste suur hulk – 17 inimest korraga kokku saada õnnestub harva. Ka eile oli üks kohtualune puudu, politsei oletab, et mees võib olla välismaal.

* Mullu kasvas Eestis, sh Läänemaal hüppeliselt haigestumine puuknakkustesse. Entsefaliiti haigestus Eestis 2010. aastal 201 ja 2011. aastal 250 inimest, borrelioosi vastavalt 1721 ja 2303. Rohkem oli haigestunuid Saare– ja Hiiumaal, Harjumaal, Raplamaal ja Läänemaal. Tartu ülikooli zooloogia lektori Mati Martini sõnul ei ole puuknakkustesse haigestumuse kasvu põhjus teada, kuid oletada võib mitut tegurit.
Viljandimaad vaevanud A–hepatiidist jäi Läänemaa küll puutumata, see–eest suurenes tunduvalt haigestumine tuulerõugetesse. Tuulerõugetesse haigestumist registreeriti eelmisel aastal Läänemaal 292, enamikus küll lastel, kuid oli ka kümme täiskasvanut.

* Neljapäeva õhtul peeti Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumis suure tõenäosusega kooli viimane suur üritus. Enne algust kulges kõik nagu ikka: korraldajad eesotsas huvijuht Mairi Grossfeldtiga lahendasid jooksvaid asju, külalistele mõjus HWG peauks otsekui magnet, staarid mõtlesid detailide peale. Ootus kasvas, lõhkudes mitu nähtamatut kraadiklaasi.

* Intervjuu: hiljuti naasis linnumees Tarvo Valker reisilt Birmasse, edaspidi tahaks ta sõita linnuvaatlusele Antarktikasse. Tarvo Valker juhatab loodust vahendavat väikefirmat Naturewalk OÜ, on linnugiid ja lööb kaasa peatses kampaanias, mis korraldab kooliõpetajaile linnulaulukoolitust.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments