Taebla kool korraldab oma valla matemaatikaolümpiaadi

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Palivere kooli matemaatikaõpetaja Signe Saviir jagas ülesanded kätte. Tema oma õpilastel on seni matemaatikapäeval ikka hästi läinud. Foto: Urmas Lauri
Kuvatud 3 pilti, galeriis pilte: 20


Taebla kool on iga-aastase matemaatikapäeva täistuuridel käima saanud – tänavu sai sellest osa Lääne-Nigula valla kuus kooli.

Taebla kooli matemaatikapäeva ülesannete parim lahendaja 9. klassist saab viie kuu jooksul stipendiumiks sada eurot kuus.

Matemaatikapäeva peeti neljapäeval Taeblas juba neljandat korda. Kui mullu nenditi, et kolmas matemaatikapäev tähendab, et koolil on tekkinud selle korraldamisel harjumus, siis neljandal korral võib väita, et tegemist on juba traditsiooniga.

Teist aastat pani parimale noorele matemaatikule 500eurose preemia välja ettevõtja, Taeblas tegutseva transpordifirma omanik Jaak Mullo – parim noor matemaatik saab viie kuu jooksul stipendiumiks sada eurot. „500 eurot – see on lastele nii suur asi!” ütles Taebla kooli õppejuht Kersti Lõhmus.

Kui esimesel kahel korral osalesid matemaatikapäeval vaid Taebla ja Palivere kool, siis mullu lisandusid Oru, Martna ja Kullamaa ning tänavu Noarootsi õpilased.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
3 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
tomm
4 kuud tagasi

Pliiatsi korrektst hoidmist tänapäeval enam koolis ei õpetata. Paljudel pliiats rusikas selmet kolme sõrme vahel.

Pealkiri ekstiav!
4 kuud tagasi

Taebla vald lakkas juba ammu olemast, nüüd on Lääne-Nigula vald, milles on Taebla osavald.

ise eksid
4 kuud tagasi

igaüks teab seda,. Midagi ei lakanud, vallad liideti, polegi Taebla valda nimetatud.