Lääne-Nigulas püstitati uus öine soojarekord

Täna oli kuum ilm. Foto: Malle-Liisa Raigla
Läinud öö oli rekordiliselt soe. Foto: Malle-Liisa Raigla

Pühapäeval Eestisse jõudnud troopilise päritoluga õhumass purustas ilmateenistuse andmetel mitmes seirejaamas rekordiliselt kõrgeid õhutemperatuure.

Lääne-Nigula ilmajaamas oli kõige madalam öine õhutemperatuur 22,0 kraadi, mis on ilmajaama uus öine kõrgeim õhutemperatuur. Varasem rekord mõõdeti Lääne-Nigulas 2018. aasta 29. juulil, kui öösel ei langenud temperatuur alla 21,8 kraadi.

Ööd, kus temperatuur ei lange alla 20 kraadi, nimetatakse troopiliseks ööks. Tavapäraselt toimub öösiti õhu jahtumine ja minimaalsed õhutemperatuurid jäävad suvekuudel 20 kraadist madalamale.

Läinud öö oli rekordsoe kokku seitsmes ilmajaamas, 13s jaamas mõõdeti augustikuu rekord. Kõige soojem öine temperatuur mõõdeti Ristna ja Vilsandi ilmajaamades, kus kummaski ei langenud termomeetri näit alla 23,5 kraadi.

Läbi aegade kõige kõrgem minimaalne õhutemperatuur mõõdeti 2012. aasta 29. juulil Võrus, kui seal ei langenud õhusoe alla 24,5 kraadi.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
4 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
kas
3 kuud tagasi

kõik magasid ühe madratsi all

Filoloog
3 kuud tagasi

Purustas temperatuure!
Malle!

Õpetaja Kaiu
3 kuud tagasi
Reply to  Filoloog

malle, loe oma tekst läbi uuesti!
Ja mine kooli!

kes
3 kuud tagasi

püstitas