Vaktsiinikindlustuse kasutamine kogub tuure

Elen Freivald

elen@le.ee


Covid-19 vaktsiin. Foto Urmas Lauri, infograafika Lääne Elu.

Kuu algusest võivad vaktsineerimisest tekkinud tervisekahjustuse saanud taotleda toetust.
Kui üle Eesti on avaldusi esitatud usinalt, siis Läänemaal tagasihoidlikult.

Haigekassa avas 1. maist vaktsiinikindlustuse, mille kaudu võivad vaktsineerimise tagajärjel tekkinud tervisekahju saanud inimesed taotleda ühekordselt väljamakstavat tulumaksuvaba hüvitist. Neljapäeva hommikul oli üle Eesti vaktsiinikindlustuse alusel hüvitist taotlenud 241 inimest, mõned tunnid hiljem juba 255 inimest.

Sel aastal hüvitatakse Covid-19 vaktsiinide põhjustatud kahjujuhtumid tagasiulatuvalt 2020. aasta detsembrist. Järgmisel aastal laieneb hüvitise süsteem ka muudele vaktsiinidele, näiteks gripi ja puukentsefaliidi vaktsiinidele.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Ähmastame, ähmastame...
2 aastat tagasi

Et ka muud vaktsiinid on kindlustatud lisaks eksperimentaalsetele? Pakun, et 99.999% neist kindlustusnõuetest on seotud ikka selle mRNA pärast definitsiooni muutma pidanud “vaktsiiniga”.

Vahi nalja
2 aastat tagasi

Ehk riigi sunniga rikutud tervis ei maksa reaalses elus punast krossigi, surma põhjustamise hüvitamisest rääkimata. Eesti kuulub banaanivabariikide kilda, kus inimese elu ei ole väärt suurt midagi. Haugimälud vajavad tõsist meeldetuletust uutel kevadistel valimistel!