HÕFF kuulutas välja esimesed filmid

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

„Härg", Neil Maskell aktsioonis. Foto: kaader filmist
„Härg”, Neil Maskell aktsioonis. Foto: kaader filmist

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival kuulutas välja esimesed filmid ja alustas soodushinnaga passide müüki.

Eelmise aasta lõpus esilinastunud kriminaal- ja põnevusfilmide meistri Paul Andrew Williamsi uue, alla 18aastastele keelatud õuduspõneviku Härg (Bull) võttis Briti press vastu hüüatustega: „Naelutab sind tooli külge ja muudab oimetuks.” „Hirmuäratav põnevik.” „Kättemaksufilmide järgmine tase.”

Härjaks hüütud gangster, kelle tema enda jõuk kümme aastat tagasi tappis, ilmub müstilisel kombel välja, et otsida üles oma poeg ja maksta kätte tapjatele. Väikese-eelarveline, vaid 18 päevaga üles võetud film, mille nimiosas on „Tapanimekirjast” tuttav Neil Maskell, on brutaalne ja nõrganärvilistele vaatajatele mittesoovitatav.

„Oma tooruselt võib see tunduda jubedam kui kümme õudusfilmi kokku,” ütleb ka HÕFFi juht Helmut Jänes ühe oma tänavuse lemmiku kohta.

Teisie festivalifilmina on HÕFF välja hõiganud Iraani juurtega Briti-Ameerika režissööri Ana Lily Amirpouri uus filmi „Mona Lisa ja verekuu” (Mona Lisa and the Blood Moon). Õudussugemetega fantaasiapõnevikus, mis on vürtsitatud tehno- ja raskemuusikaga, põgeneb üleloomulike võimetega eluvõõras noor naine vaimuhaiglast, sukeldudes neoontuledes särava New Orleansi melusse.

„Kujutage ette filmi „Kesköine põgenemine”, kui selle autor oleks Jim Jarmusch,” on seda iseloomustanud väljaanne Time Out. 1980. aastate fantaasia- ja seiklusfilmidest inspireeritud stiilne urbanistlik linateos, milles mängivad Kate Hudson ja „Põlemisest” tuntud Jeon Jong-seo, esilinastus mullusel Veneetsia filmifestivalil ja on pärast seda osalenud paljudel nimekatel festivalidel.

17. veebruarist  31. märtsini HÕFFI passid müügil soodushinnaga. Festivali üksikpiletite müük algab 13. aprillil. Pass kindlustab sissepääsu ka festivali avamisele ja avaseansile, mis tuleb tänavu väga eriline ja mille piletid on tavapärasest kallimad. Selle kuulutame välja märtsis.

HÕFF toimub tänavu 29. arillist 1. maini Haapsalu kultuurikeskuses. Baltimaade suurim žanrifilmide festival toob vaatajate ette valiku kõige uuematest õudus-, fantaasia- ja põnevusfilmidest, kultusklassikute töödest ning retro- ja friigifilmidest.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali korraldavad Pimedate Ööde filmifestival, Haapsalu linn ja kultuurikeskus.

1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
aru
1 aasta tagasi

ma ei saa, milleks on vaja õudusfilmifestivali kui iga päev tavaelus on paras õudus – käi aga lapp näo ees, hingata ei saa, meedia loeb ainult laipasid ja vahelduseks hirmutab sõja puhkemisega.
Kui seal Haapsalus tahate nii kangesti midagi korraldada, tehke siis hoopis nalja-, loodus- või muusikafilmide festival! Jõudu!