Hein püstitas isiklikke rekordeid, Ulla sõidab Euroopa meistrivõistlustele

Hein püstitas isiklikke rekordeid, Ulla sõidab Euroopa meistrivõistlustele. Foto: erakogu
Hein püstitas isiklikke rekordeid, Ulla sõidab Euroopa meistrivõistlustele. Foto: erakogu

Viimastel nädalatel on Läänemaa kergejõustiklased näidanud mitmeid väga häid tulemusi.

Veteran-kergejõustiklane Marko Ulla võitis Eesti veteranide viievõistluses pronksmedali. Kokku võistles Tartu ülikooli kergejõustikuhallis 16 mitmevõistlejat. Vanuseklassides M35-M70. Kõik võistlesid koos, kuid vastavalt vanusekoefitsendile olid tulemuse eest saadud punktid vägagi erinevad.

Mais 54-aastaseks saav hoolsalt treeniv Ulla sai kõrge kolmanda koha. Ta võistleb M50 vanuserühmas. Ulla läbis 60 meetrit tõkkeid ajaga 9.51. Kaugust hüppas 5.15 ja kõrgust 1.55. Kuuli tõukas ta 11.40 ja 1000 meetrit läbis ajaga 3.28.55. Neist tõkkejooksu aeg ja kuulitulemus olid võistluse parimad. Kokku andis viievõistlus mehele 3474 punkti ja pronksmedali.

Märtsis on meie mehel ees ootamas Portugalis toimuvad Euroopa veteranide meistrivõistlused. „Tartu võistlusega jään üldiselt rahule. Kuigi tõsi, kõrgushüppetehnika on ära lagunenud. Proovin vana taseme, 1.70 tagasi saada. Teeme treener Kaja Ladvaga hoolsalt tööd. Usun, et sellega on EM-il võimalik ka medal võita,” ütles Ulla.

Tallinnas toimunud TV10 Olümpiastardi II etapil tegi hea kaugushüppevõistluse Kullamaa sportlane Kevin Matteus. Ta hüppas tulemuseks 4.87 ja sai tubli üheksanda koha. Kolmest finaalkatsest jäi Kullamaa Keskkooli õpilane kõigest kahe sentimeetri kaugusele.

Eelmisest sügisest Audenteses õppiv ja treeniv Emma Kathrina Hein on kokku pannud kaks head kergejõustikuvõistlust. Esimeseks olid Eesti noorte mitmevõistluse meistrivõistlused.

Lasnamäe kergejõustikuhallis võistles Mikk-Mihkel Arro hoolealune, kuid endiselt Haapsalu kergejõustikuklubi esindav sportlane kõrgel tasemel. Ta alustas 60 meetri tõkkejooksuga viievõistlust kiiremini kui kunagi varem. Isiklik rekord on nüüdsest 9.39. Kõrgushüppes ületas ta 1.62, mis on isikliku rekordi kordamine. Kolmas ala kuulitõuge, meie sportlase trumpala tõi meetriga isikliku rekordi paranduse. Ühtlasi oli 13.13 tõugatud tulemus ka alavõit. „Olin üllataunud, et nii palju rekordit parandasin,” ütels Hein.

Kaugushüppes mõõdeti noorele mitmevõistlejale tulemuseks 5.26. Enne viimast ala, 800 meetri jooksu paiknes Hein hõbedasel positsioonil. „Kahjuks ei suutnud ma jooksu alguses teistest mööda trügida,” ütles Hein.

Jooks oli tõesti kiire ja kõrgetasemeline. Ka tema aeg oli korralik 2.34,05. Emma-Kathrina kaotas kahjuks medali 25 punktiga, saades kogusummaks  3599 punkti ja neljanda koha. „Kahju on, eks ta natukene kripeldama jääb. Kuid siiski sain kutse Eesti koondisse Balti võistkondlikele mitmevõistluse meistrivõistlustele,” ütles Hein. Need toimuvad 12. märtsil Leedus.

Sellel nädalavahetusel oli meie kergejõustiklane taas võistlustules. Ja tegi taas väga korralikud etteasted. Neidude kuulitõukes tuli tulemuseks 12.75, mis andis II koha. Suurepärase võistluse tegi ta kaugushüppes.

Siin suutis Hein püstitada isikliku rekordi. Viimasel katsel hüppas ta 5.39 ja saavutas taas II koha. Meie neidude kaugushüppega on huvitavad ajad. On mitmeid viie meetri ületajaid. Viimaste aastate parim tulemus tuleb aastast 2015. Siis hüppas Anna-Maria Vjazemski, olles veel 14 aastane senini kehtiva isikliku rekordi 5.48. Hetkel on Anna-Marial väike võistluspaus. Kuid Läänemaa kergejõustikusõbrad ootavad teda peagi tagasi võistlusrajale.

Karikavõistluste teise isikliku rekordi jooksis Hein aga neidude 200 meetri jooksus. Kümnenda koha andis aeg 27.32.

2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Ulla
3 kuud tagasi

paistab fotol päris noor välja 🙂

Palun
3 kuud tagasi

Palun muutke see foto allkiri ära. Fotol on küll Hein, aga mitte Ulla.